Haydi Bodrum Yürüyüşe!

Bodrum Ticaret Odası önünden hareket edecek servislerle Gedikligöl Mevkiine ulaşılarak açılış konuşmaları ve tören sonrasında yürüyüş, Çiftlik-Etrim karayolunun kot olarak en yüksek noktasında, 260 kotlarında Gedikgöl mevkiinde ( A noktası ) başlayacak olup, yaklaşık 460 kotlarında batıdaki Kaplan dağına tırmanılacaktır. Çok geniş ve düz alana yayılmış olan Kaplan dağında çok zengin Leleg kalıntıları bulunmaktadır. Kaplan dağının batı yönünde kot olarak yaklaşık 200 m’lik inişle eski Çiftlik Kaklık patikasına varılacaktır. Güney batısındaki zeytinlik alandan geçilerek ve kot olarak 70 m yükselerek Leleg kalıntılarının bulunduğu Kocaçal tepesine çıkılacaktır. Rotanın devamında Ana Leleg yolundan çıkılıp, Çiftlik köyü bağlantı yolu takip edilerek kuzeydeki Küçüksarnıç deresine inilecektir. Eski Bodrum-Milas kara yolu üzerindeki Çat köprüsünde ( B noktası ) yürüyüş sonlanacaktır. Yeniden Bodrum Ticaret Odası önüne servislerle geri dönüş gerçekleşecektir.
“BODRUM LELEG YOLU” PROJESİ DOĞU ETABI AÇILIŞ TÖRENİ PROGRAMI
Tarih: 01.04.2017
Saat: 11.00
Yer: Gedikligöl Mevkii
10:00 – 10:30 Bodrum Ticaret Odası Önünden Servislerle Hareket
11:00 – 11:30 Açılış Konuşmaları
11:45 Bodrum Leleg Yolu Doğu Etabı Açılış Töreni
11:45 – 17:00 Bodrum Leleg Yolu Doğu Etabı Yürüyüşü
17:00 – 17:30 Bodrum Ticaret Odasına Servislerle Geri Dönüş
Bodrum Leleg Yolu Doğu Etabı Açılıyor
Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) 2015 yılı Alternatif Turizm Altyapısı Mali Destek Programı kapsamında, T.C. Bodrum Ticaret Odası “Bodrum Leleg Yolu” Projesi destek almaya hak kazanmıştı. İlk etabı 26 Mart 2016 tarihinde açılan Bodrum Leleg Yolu’nun Doğu Etabı ise 1 Nisan 2017 tarihinde açılacak. 185 km’den oluşan Bodrum Leleg Yolu Projesi ile alternatif turizmin geliştirilmesi ve doğa korumaya katkı sağlanması hedefleniyor.
BODTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, 1 Nisan 2017 Cumartesi günü gerçekleştirecek açılış törenine doğaseverleri beklediklerini duyurarak şöyle dedi: “Bodrum Ticaret Odamız, bu güzel Yarımadaya katkı sağlayacak onu yarınlara taşıyacak projeler üretmeye devam ediyor. 2016 yılında ilk etabını açtığımız Bodrum Leleg Yolumuzun çalışmaları tamamlandı. Leleglerin yerleşim alanlarından geçen rotalarda yürümeye uygun patika yollar hazırlandı. Bodrum severleri bu projeye sahip çıkmaya davet ediyorum.”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir