İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bodrum’da konuştu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Muğla programı kapsamında ziyaretlerde bulunup vatandaşlarla bir araya geldi.
Bakan Soylu, programında ilk olarak AK Parti Bodrum İlçe Teşkilatı, muhtarlar ve STK üyeleriyle kahvaltı toplantıda bir araya geldi.
Sevgi gösterileri ile karşılanan ve Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un Bodrum Belediyesi Bodrumspor atkısı hediye ettiği Bakan Soylu, vatandaşların kırmayıp onlarla fotoğraf çektirdi. Bodrum’daki toplantıya Muğla Valisi Amir Çiçek, AK Parti Muğla Milletvekilleri Nihat Öztürk ve Hasan Özyer, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Barış Duman, muhtarlar, bazı sivil toplum kuruluşu ve resmi kurum amirleri ile partililer katıldı.
Bodrum’un ardından programına Milas ve Muğla’da devam eden, STK temsilcileri ile buluşmasının yanı sıra Güney Ege 8. Uluslararası Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na katılıp, şehit aileleri ile bir araya gelen Soylu, ziyaretlerinde yaptığı konuşmalarda, Anayasa değişikliğine ilişkin olarak yeni sistemde, milletin patron olduğunu belirtti. Terörle mücadelede kararlılığa, Türkiye’nin büyüyüp, gelişmesine engel olmak için oynanan oyunlara dikkati çekti. Bakan Soylu, ay yıldızlı bayrağın dalgalandığı her yerde milletin birliği, beraberliği, zenginliği için çalıştıklarını belirtti.
– “PKK’nın adını bu ülkeden silip yok edeceğiz”
Anayasa değişikliğiyle öngörülen sistemin ülkeyi daha ileri götüreceğini söyleyen Bakan Soylu terörle mücadeleye ilişkin sözlerinde “Hiçbir şekilde bir endişeniz olmasın. Biz PKK’nın adını bu ülkeden silip yok edeceğiz. Bunu herkes bilsin, bizim kardeşlerimizle aramıza giremeyecekler. Buna müsaade etmeyeceğiz. 14 yaşında bir kız çocuğunu zorla anasının kucağından, anasının sevgisine ihtiyacı varken dağa götürüp o yaşta onu taciz ediyorlarsa ve ben bugün bu ülkenin İçişleri Bakanıysam bana haram olsun. Onun için bunlara biz hiçbir hak vermemeliyiz. Teröre karşı bir acıma durumu içerisinde olmamalıyız.” dedi.
Terör örgütlerinin Türkiye’nin birliğini hedef aldıklarının altını çizen Bakan Soylu, 16 Nisan’da oylanacak Anayasa değişikliğini de işaret ederek “Terör örgütü ile mücadele ederken işi gücü bırakıp tekrar eden seçimlerle, koalisyon pazarlıklarıyla, 2-3 muhalifin muhalifin laf olsun diye verdikleri gensorularla uğraşmak elbetteki doğru değildir. Gerçi gensoru benim işimi geliyor. Miletvekillerimiz biliyor. Bize gensoru verdiler Allah razı olsun parti olarak bizler hep beraber haddini bildirdik. Veren partide HDP’ydi. Aman Allah’ım yarabbim. Niçin belediyeleri görevden aldık. Niçin almayacak mışız? Orada ne yapıyorlar? Bu milletin kardeşliğine sıkılan bütün kurşunun mühimmatını onlar sağlıyorlar. Ne yapıyorlar belediyenin kepçeleri ile çukur kazıyorlar. Arabaları ile cephane taşıyorlar. Her işçiden buradan söylüyorum sendikalara söylüyorum. Ben Çalışma Bakanlığı da yaptım. 10 liranın 20 liranın haklı olarak hesabını yaptılar. Bu çok doğrudur. Ama her belediyede çalışandan 200 lira bir dernek üzerinden terör örgütüne akrarmaya bu güne kadar ses çıkarmadılar. Kusura bakmasınlar. Vatandaş çalışacak ama hiç kendisine sormadan 200 lirasını terör örgütüne kesecekler, Kandil’e, PKK’ya dağa bunu gönderecekler.” diye konuştu.
– “Hedeflerimiz büyüktür”
Öte yandan terörle mücadelenin en yoğun olduğu dönemde, dışaradan satın alınan insansız hava araçlarının gönderilmediğini hatırlatan Bakan Soylu , “Bu ülkede Atak helikopteri, Altay tankı, insansız hava aracı, Hürkuş uçağı yapılır mı yapılmaz mı’ diye soranlara, ‘Evet Türkiye eski Türkiye değil, biz bunların hepsini yaparız’ dedik. Nasıl insanlarımızı 5 yıldızlı hastanelerde, hayatında onu Türkiye Cumhuriyeti’nin onurlu bir vatandaşı olarak karşılıyorsak, nasıl bu ülkede barajları, sulama kanallarını yapmışsak, herkes bilsin ve duysun ki hedeflerimiz büyüktür. 2023, 2053, 2071. Biz kendi uçağımızı, arabamızı yapan bir ülke olacağız, bunu biliyoruz. Hiç endişe etmeyin. Dünyanın ilk on büyük devletinden birisi olacağız bunu biliyoruz. Bizim önümüzü tıkamaya çalıştılar. Hiç bunlara prim vermedi bu millet.” dedi.
– “50 gramlık oy pusulasını nereye attığına aklı yetmeyecek öyle mi?”
Milletin belirlendiğinden niye korkuyorsunuz?” diyerek yapılan eleştirilere değinen Bakan Soylu “Seçim günü geldiği zaman o günden niye korkuyorsunuz? Bu millet her zaman yanlış yapar diye bir anlayış. Bu millet, bu anne ilkokul mezunu olacak hatta olmayacak. Çocuğunu yetiştirecek. ona dar geliriyle beraber önlük olacak, defter alacak, kalem alacak onu okutacak. İlkolula göndercek, ortaokula gönderecek, liseye gönderecek, üniversiteye gönderecek o evladından kızından, oğlundan profesör yapacak, doktor yapacak avukat yapacak, hekim yapacak, mühendis yapacak ona aklı yetecek, 50 gramlık oy pusulasını nereye attığına aklı yetmeyecek öyle mi? Hadi oradan. Bu milletin üzerine koymuş olduğumız vesayet yeter artık.” ifadelerini kullandı.
Haber – Osman Uras

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir