Muğla Teknopark İçin Bir Araya Geldiler

Muğla Teknopark A.Ş. Koordinatörü Filiz Öner BODTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut S. Kocadon’u makamında ziyaret etti.
2013 yılından bu yana fizibilite çalışmaları süren Muğla Teknopark’ta adım adım sona yaklaşılırken, Genel Kurul öncesinde aynı zamanda Muğla Teknopark Yönetim Kurulu Üyesi olan Mahmut S. Kocadon’a gelinen son durum hakkında bilgilendirme yapılırken, önümüzdeki dönem çalışmaları planlandı.
Muğla Teknopark hakkında Mahmut S. Kocadon şunları paylaştı; “Yenilenebilir Enerji, Sağlık-Turizm ve Gıda-Tarım ve Hayvancılık başlıklarında yetkinliği olacak. Artık ticaret odalarımızla, özel sektörümüzün de katılımı ile araştırma ve geliştirme faaliyetlerimize hız vereceğiz. Şimdiden özel sektör temsilcilerimizin katılımı oldukça umut vaad edici. Muğla Teknopark’ın İlimiz adına önemli bir gelişim noktası olacağına inanıyorum. Bodrum Ticaret Odası olarak üyelerimizin araştırma-geliştirme faaliyetlerine ağırlık vererek kurumsallaşmalarını destekleyerek, işletmelerimizin ticari hayatlarının uzamasını hedefliyoruz. Yakın dönemde Teknopark’la ilgili güzel haberlerimizi üyelerimizle paylaşacağız.”
Muğla Teknopark A.Ş. Bilim-Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünün olurları ve desteğiyle yakın dönemde bina inşaatının tamamlanmasıyla araştırma geliştirme faaliyetlerine başlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir