Optimistlerin mücadelesi sona erdi

Bodrum’da 11 ülkeden 259 sporcunun katıldığı 5. Uluslararası Optimist Regatta Yarışları, ödül töreni ile sona erdi.
Yarışlara katılmak için ilçeye gelen sporcuların, 8 Mart’ta kortej yürüyüşü ile açılışı yapılan organizasyonda, denizde dört gün süren mücadelelerinin ardından ödül töreni düzenlendi.
Bodrum Belediyesi Bodrumspor’un ev sahipliğinde düzenlenen ve Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) faaliyet programında yer alan yarışlara katılan sporcuların dalgalarla mücadelesinde renkli görüntüler oluştu. İçmeler mevkisinde, Bodrum Belediyesi Bodrumspor Yelken Şubesi’nin önünden denize açılan yarışçılar, 4 gün boyunca toplam 29 yarış yaptı. Yarış sonlarında sporculara çeşitli ikramlarda bulunuldu.
Ülke kupasını Türk sporcu kazandı
Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi organizasyon kapsamında “Ülke Kupası” yarışı da düzenlendi. Senior ve junior sınıfından birer sporcu olmak üzere her ülkeden iki yarışçının katılabildiği mücadelede yarışçılar, 3 yarış yaptı. Türkiye, Azerbaycan, Bulgaristan, Danimarka, Litvanya, Hollanda, İsviçre, Polonya, Slovakya, Tunus ve Ukrayna’dan sporcuların katıldığı yarışlarda, junior sınıfı yarışçısı Mustafa Can Öztuncel, kupayı kazanan sporcu oldu. Karada sevgi gösterileri eşliğinde karşılanan Öztuncel çok mutlu olduğunu dile getirdi.
Türk sporcular birincilikleri elde etti
İki sınıf olmak üzere 4 kategoride yapılan yarışlarda, ilk üçe Türk sporcular adını yazdırdı. Senior kızlar kategorisinin birincisi olan Okyanus Arıkan, senor sınıfı genel sıralama da birincilik elde etti. “Ülke Kupası” yarışını kazanan Mustafa Can Öztuncel, junior sınıfının birincisi oldu. Junior kızlar kategorisinde ise Firdevs Yeğin’in birinci oldu.
Törenle kupalarını aldılar
Dereceye girenlerin belirlenmesinin ardından ödül töreni düzenlendi. Törene, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediyesi başkan yardımcısı Taner Uslu, Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, TYF Başkanı Özlem Akdurak ile asbaşkan Ceyhun Üstüner, Bodrum Belediyesi Bodrumspor Kulüp Başkanı Rıza Karakaya ve bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. Dereceye girenlere kupaları protokol üyeleri tarafından verildi.
Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, törende yaptığı konuşmada, sporda başarının önemli olduğu kadar, medeni cesaretinde önemli olduğunu söyledi. Yılmaz, yarışlara farklı ülkelerden katılımın olduğunu işaret ederek “Artık gönüllü birçok genç kardeşimiz bizim turizm elçimiz.” dedi.
Haber – Osman Uras

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir