Survivor’un ünlüsü eğitim için bugün Bodrum’a geliyor

Daha önce bir çok dizi ve filmde çeşitli roller alan ve 2014 yılında yayınlanan Survivor yarışmasında yıldızı daha da parlayan Akın Saatçi, bir dizi eğitim vermek üzere Bodrum’a geliyor. Bodrum’da yaşayan pilates eğitmeni Özlem Özce’nin organizasyonuyla Royal Arena Resort-Spa’da eğitim verecek olan Akın Saatçi, eğitime katılanlara eğitmenlik sertifikalarını da verecek. Konuyla İlgili bir açıklama yapan Eğitmen Özlem Özce şunları söyledi;
“Pilates dendiğinde ilk akla gelen isimlerden biri olan ve kendi yarattığı markası MASC Pilates’in de sahibi Akın Saatçi ile pilates eğitmeni olmak isteyenlere yönelik bir eğitim organizasyonu düzenledik. 30-31 mart tarihinde Royal Arena Resort – Spa’da yapılacak ve 2 gün boyunca sadece pilates eğitimi verilecek olan eğitim sınıfımızda katılımcılara Gateway Ekipman ve Gateway Mat1- Reformer1 Eğitimlerinde, eğitim kitabı ile birlikte 4 farklı eğitim kartı verilecek. Bu kartlarda eğitmen adayları yeni ders vermeye başladıklarında onlara örnek olacak ders sıralamaları bulunuyor. Hoca adayları belgelerini alabilmek için eğitim sonunda zorunlu stajlarını farklı şehirlerdeki polestar okullarında, ya da Online olarak istanbul’daki Merkez studyoda Akin Saatci’nin derslerini izleyerek yapabilecekler. Bu eğitim sonunda verilen bilgiler ve öğrenci kartları ile katılımcılar Polestar Prensiplerine ve Joseph Pilates’in prensiplerine uygun olarak amatör bir şekilde ders verebilecek kapasiteye sahip olacaklar. Ekipman eğitimi ile bunu bir adım daha öteye taşıyacaklar.”
Akın Saatçi Kimdir?
Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümü ardından sporcu bursu ile Boston Üniversitesi Psikoloji bölümünü tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönen Akın saatçi, Uzun seneler kürek sporu gibi ağır bir spor yapmasından ötürü doktorların spor yapmaması ve kesin ameliyat olarak teşhis koydukları omurga ve boyun sakatlanmaları yaşamasının ardından pilates ile ameliyatsız bir tedavi sürecine girmiş ve hayatının tamamını pilatese adayan Akın Saatçi, Öncelikle en büyük 3 Pilates şirketinden biri olan Balanced Body’den 488 saatlik eğitimini Belçika ve İtalya’da alarak Balance Body’nin Eğitim Direktörü Nora St.John tarafından Venedik’te yapılan bitirme sınavını başarıyla tamamlayarak kıdemli eğitmen oldu. Daha sonra, piyasaların en büyük Pilates eğitim kurumu olan Polestar Pilates’in eğitimlerine katıldı. Polestar Pilates’in Avrupa eğitim direktörü Alexander Bohlander’la birlikte Almanya ve Hollanda’da çalıştıktan sonra Polestar’ın merkezi Miami’de dünyadaki 1 numaralı Pilates eğitmeni ve Polestar Pilates’in kurucusu ve CEO’su Dr. PT. Brent Anderson’la çalıştı. Bu çalışmalardan sonra Polestar Pilates’in Türkiye eğitim sorumlusu oldu ve Polestar’ın Türkiye’deki eğitimlerini düzenlemeye başladı. Doktorların her türlü itirazına rağmen pilates ile sakatlıklarının üstesinde gelen Saatçi, halen kürek sporuna devam ediyor, ve 42 KM maraton yarışlarına katılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir