Bartın Bodrum’u Bağrına Bastı

Eşsiz Bodrum Tanıtım Tırı Zonguldak’ın ardından Bartınlılar ile buluştu. Bartın Marketim bahçesinde yerini alan TIR, misafirlerini ağırladı.
Bodrum’u Anadolu halkı ile buluşturmak için yola çıkan yola çıktığı günden itibaren 12 şehre uğrayan Bodrum Tanıtım TIR’ı, Bartın’da da sevgiyle karşılandı. Marketim bahçesinde yer alan Bodrum Tanıtım Tırını, Bartın İl Kültür ve Turizm Müdürü Fuat Dursun, Müdür Yardımcısı Ayşegül Yaylı, Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Tümer Yılmaz, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Balık, Dünya ve Avrupa Boks üçüncüsü Boksör Şennur Demir, Bartın Şiremir Çavuş İlkokulu okul müdürü, öğretmenleri ve öğrencileri, Mustafa Aydede Anaokulu müdürü ve okul aile birliği üyeleri başta olmak üzere çok sayıda vatandaş ziyaret etti.
Ziyarete gelen misafirler Bodrum Tanıtım TIR’ı Koordinatörü Fikret Hıdır ve görevli personellerden proje ve Bodrum hakkında bilgiler aldı. Daha sonra da TIR’ın içini dolaşarak Bodrum tanıtım videosunu izledi. TIR’ı ziyaret eden misafirlere Bodrum’un simgesi olan Bodrum mandalina kolonyası, Bodrum mandalina lokumu, Bodrum gazozu ikram edilerek tanıtım broşürleri ve kitapçıkları verildi. Öğrencilere ise şapka dağıtıldı.
Bartın’da bulunulan süre içinde ayrıca Eşsiz Bodrum Tırı Koordinatörü Fikret Hıdır ve personel, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ı makamında ziyaret eti. Hıdır Belediye Başkanı Akın’a proje hakkında bilgiler vererek desteklerinden dolayı teşekkür etti. Belediye Başkanı Cemal Akın da Eşsiz Bodrum Tanıtım Tırı ekibine çalışmalarında başarılar diledi. Ziyarette tanıtım tırı ekibi Başkan Akın’a ve Bartın Belediyesi Özel Kalemi Sevgi Salcı’ya Bodrum Belediye Başkanları kitabı ile Bodrum kitabını hediye etti. Başkan Akın da Bodrum Tırı ekibine, belediye kurslarına katılan bayanlar tarafından yapılan tel kırma tepsi hediye etti.
Bodrum Tanıtım TIR’ı Koordinatörü Fikret Hıdır ayrıca Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Bartın Spor Kulüp Başkanı Mehmet Bulut ve Bartın Spor Kulübü Asbaşkanı Abdullah Bulut’u ziyaret ederek çalışma hakkında bilgiler verdi.
Bartınlıların ilgisinin kendilerini çok mutlu ettiğini ifade eden Fikret Hıdır, “Elim bir trafik kazasında Bodrum’da hayatını kaybeden Bartınlı Sanatçı Barış Akarsu’nun memleketinde olmaktan çok mutluyuz. Organizasyonun Bartın’a gelmesi için bizleri teşvik eden Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Tümer Yılmaz’a ve bizlere destek veren Sıtkı Somaklı, Rıza Güney, Alişan Bulut ve Fikret İşlek’e ayrıca teşekkür ediyoruz. Birbirinden değerli turizm alanları olan Bartın’da, Bartınlılarla buluşmak çok keyifliydi. Onların Bodrum’a olan ilgisi bizleri mutlu etti. Bodrum’un kentlerle buluşmasına vesile olan çalışmada ekibimiz bugüne kadar yaklaşık 2 bin 5 yüz kilometre yol kat etti. Programımız referandumun ardından Samsun’da olacak.” dedi.
Toplam 29 ile gitmesi planlanan Tır; Aydın, İzmir, Balıkesir, Eskişehir, Bursa, Çanakkale, Edirne, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Zonguldak ve Bartın’ın ardından Samsun, Ordu, Trabzon, Rize, Artvin, Kars, Erzurum, Sivas, Malatya, Diyarbakır, Gaziantep, Adana, Mersin, Kayseri, Ankara, Konya, Antalya ve Denizli illerini de ziyaret ederek Bodrum’un bilinmeyen özelliklerini anlatacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir