Demokrasi Eğitim Ve Okul Meclisleri Projesi Toplantısı

Cumhuriyetimizin demokrasi ile güçlendirilmesi, öğrencilerde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, hoşgörü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, kendi kültürünü özümsemiş, milli ve manevi değerlere bağlı, evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesi, öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması, katılımcı olma, iletişim kurabilme, demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılması için bilgi paylaşımında bulunarak, projeler ve çözüm önerileri geliştirilmesi amacı ile Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı arasında imzalanan protokolle uygulamaya konulan Demokrasi Eğitim ve Okul Meclisleri Projesi; uygulama usul ve esaslarını düzenleyen “Demokrasi Eğitim ve Okul Meclisleri Yönergesi” doğrultusunda planlanan Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Okul Meclis Temsilcileri değerlendirme toplantısı Turgutreis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi.
Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, Şube Müdürü Mustafa Semiz, Şube Müdürü Eyüp Demirci, okul meclis temsilcileri ve idareciler katıldılar.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan program, İlçe Öğrenci Temsilcisi ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin’in konuşmaları ile devam etti.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin “Sevgili öğrenciler, öğrenci temsilcileri olarak sizlerle bir arada olmaktan mutluyuz. İlçe yönetimi olarak karşınızdayız. Sorunlarımızı, çözümlerimizi, eksiklerimizi ve önerileri karşılıklı konuşmak için burdayız. Bu önemli proje kapsamında gerçekleştirdiğimiz toplantımız umarım olumlu sonuçlara sebebiyet verir. Toplantımızın hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
Açılış konuşmaların ardından öğrenci temsilcileri ile İlçe Milli Eğitim Yöneticileri karşılıklı çeşitli konularda konuştular, eksikler ve yapılması gerekenleri konuştular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.