Vali Çiçek, Bodrum’da Bitme Aşamasındaki Okullarda İncelemelerde Bulundu

Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla’nın Yatağan ve Bodrum İlçesinde yapımı devam eden ve bitme aşamasındaki okul ve pansiyonları tek tek gezerek incelemelerde bulundu.
Vali Çiçek ilk olarak Yatağan İlçesinde YİKOB tarafından yaptırılan 24 derslikli Sağlık Meslek Lisesi ve pansiyonunda daha sonra ise Bodrum ilçesinde yapımı devam eden 16 derslikli Konacık ortaokulunda incelemelerde bulundu.
Vali Çiçek’e Vali Yardımcısı Fethi Özdemir, Yatağan Kaymakamı Hayretti Çiçek ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal eşlik etti.
Yüklenici firmadan okul ve pansiyonun son durumu hakkında bilgi alan Vali Çiçek, yaptığı açıklamada: “Yatağan ilçesinde çocuklarımızın eğitimi ve barınmaları amacıyla yapımı devam eden okul ve pansiyon ile önemli bir ihtiyacı gidermiş bulunuyoruz. Eğitime yapılan bu yatırımlar çocuklarımızın geleceğe hazırlanması amacıyla oldukça önemlidir” dedi.
Vali Çiçek, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında okulumuz ve yurdumuzun yapımının tamamlanarak, hizmete açılacağını söyledi.
Yatağandaki incelemelerin ardından Bodrum ilçesine giden Vali Çiçek, burada Konacık 16 derslikli ortaokulu inşaatında incelemelerde bulundu.
Burada Vali Amir Çiçek’e Vali Yardımcısı Fethi Özdemir, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Emin Geçin eşlik etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.