Kırçiçekleri Kazanarak Ulusal Lig İddiasını Devam Ettirdi

Kırçiçegi Bodrum Basket, Orman Gençlikspor’u sahasında yenerek dörtlü final grubundaki ikinci maçını kazandı
Dörtlü Final’in 2. Maçları Ege takımlarının üstünlüğüyle kapandı…
Bugün oynanan dörtlü final grubu maçlarını kazanan Ege takımları bilyoner.com liginde bizde varız dedi. Bodrum’da oynanan maçı Kırçiçekleri Ankara Orman Gençlik’i 76-70, Ankara’da oynanan maçta da Ankara Çankaya Belediyesi’ni 70-65 yenen Bornova Becker haftayı galibiyetle tamamladı.
Oyuna Shayann Raquel Selby, Şenay Şale, Belgin Onbaşı, Gamze Türkoğlu ve Melek Bilge ile başlayan Kırçiçekleri dengede geçen ilk periyodu, Pelin’le 9 sayı bulan Orman Gençlik karşısında 18-20 geride tamamladı.
2.Periyod da oyuna giren Dilek Dedeoğlu’nun üst üste bulduğu 8 sayı yanında, Şenay’ın kritik 3’lüğü ve hızlı oyunla 21 sayı bulun Kırçiçekleri devreyi 39-33’lük skorla önde kapadı.
3.Periyod’un 2. Bölümünde oyuna giren Orman Gençlik’in oyun kurucu Alperi’nin başarılı top dağıtımı yanında içeriden ve dışarıdan bulduğu sayılarla Orman Gençlik toparlandı. Alperi’ye destek veren Amerikalı oyuncu Aısha Mohammed’in agresif oyunu ve attığı basketlere 18 sayı bulmasına rağmen, periyod 53-51 Kırçiçekleri’nin üstünlüğüyle tamamlandı.
Zorlu geçen 4.periyod da devreye giren Belgin ve Şenay sorumluluk aldı. Amerikalı Selby’de bu mücadeleye destek verdi. Kırçiçekleri bu periyod da buldukları 23 sayı ile kazanmayı başardı. Karşılaşma da 4 oyuncusuyla ikili hanelerde sayı üretmeyi başaran Kırçiçekleri maçı, 76-70 kazandı.
İki oyuncu sakatlanarak maça devam edemedi…
Maçın ilk periyodunda bir dönem Bodrum Basket’te oyunculuk yapan Orman Gençlikspor’dan Nihan’ın ayak bileği burkularak sakatlandı ve maça devam edemedi. 4.periyod da aynı şanssızlığı Kırçiçekleri’nden Melek yaşadı. Ayak bileğinde tandonun zorlanan oyuncu maçın son 4 dakikasına devam edemedi.
Maçın istatistik bilgileri;
Kırçiçeği Bodrum Basket; Shayann Raquel Selby (16 sayı-7 ribaund-10 asist), Şenay Şale (13 sayı-3 ribaund-5 asist), Belgin Onbaşı (14 sayı-3 ribaund), Melek Bilge (10 sayı-5 ribaund), Gamze Türkoğlu (8 sayı-7 ribaund)
OGM Orman Gençlik; Harika Gözde Eldaş (13 sayı-5 ribaund), Şerife Alperi Onar (13 sayı- 2 ribaund), Pelin Küccük (12 sayı-3 asist), Aısha Mohammed (11 sayı-11 ribaund), Damla Gezgin (8 sayı-5 ribaund)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir