Başarılı Öğretmenlere Ücretsiz Tatil

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bodrum Otelciler Derneği (BODER) arasında imzalan protokolle, ilçedeki her okuldan başarılı bir öğretmene 2 günlük ücretsiz tatil verilecek.
Cevat Şakir Caddesi üzerindeki BODER ofisinde gerçekleşen imza törenine; Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, BODER Başkanı Halil Özyurt ve BODER Yönetim Kurulu üyeleri katıldı. Hazırlanan protokolün incelenmesinin ardından karşılıklı olarak imzalar atıldı. Proje sayesinde yarımada genelindeki 70 okuldan üst düzey işler yapmış olan bir öğretmen ve ailesine, ilçedeki BODER’e bağlı otellerde hafta sonu 2 gün ücretsiz tatil imkanı sağlanacak.
Projeyle ilgili konuşan Bodrum Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, “Öğretmenlerimizi birazcık onore ve motive eder miyiz? diye düşünerek Halil bey ile bir görüşme yaptık. Kendileri de bize destek verdiler ve bu konu üzerine bir protokol hazırladık. Her okuldan bir öğretmenimizi birinci derece yakını ile birlikte bir hafta sonu otellerimizde misafir etme arzusu içerisindeyiz. Öğretmenlerimiz yeni sezona da dinlenmiş bir vaziyette başlayacaklar. Bu da eğitim ve toplumun huzuru için önemlidir. İlçedeki 70 okuldan 70 öğretmenimiz birinci dereceden yakınları ile birlikte eylül ve ekim dönemlerinde bu projeden yararlanacak” dedi.
BODER Başkanı Halil Özyurt ise, “Biliyorsunuz biz 8 senedir ilkokullarda turizm haftası dolayısı ile resim yarışması düzenliyoruz. Bütün başarılı öğrencilerimize hediyeler veriyorduk. Onları yetiştiren öğretmenler de bizim için çok önemli. Bugün de öğretmenlerimiz için çorbada tuzumuz olsun diye böyle bir başlangıç yapıyoruz. İnşallah bunun devamını diğer senelerde de devam ettireceğiz. Eylül ve ekim ayında bizim 320 tane üyelerimden her şey dahil otellerde her şey dahil, oda kahvaltı dahil otellerde oda kahvaltı yani yarım pansiyon şeklinde tatil yapacaklar” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir