D-Marin’ler Mavi Bayrağın Sahibi

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TURÇEV) Mavi Bayrak Ödülleri’ni açıkladı. 2017 yılı Mavi Bayrak ödüllerinde marinalar kategorisinde D-Marin’in Didim, Göcek ve Turgutreis’te bulunan 3 marinası, bu yıl da Mavi Bayrak’ ı dalgalandırmaya devam ediyor.
Doğu Akdeniz Çanağı’nın en büyük marina zincirlerinden biri olan D-Marin, Türkiye’ de 2017 yılında 22 marinaya verilen Mavi Bayrak’ tan üçünün sahibi oldu.
Faaliyetlerinde çevre duyarlılığını ön planda tutan D-Marin, doğal hayatı destekleyen alt yapı sistemleri ve ekolojik dengeyi gözeterek verdiği hizmetleri ile Mavi Bayrağı dalgalandırmaya devam edecek.
Türkiye’nin turizmde kalkınması ve uluslararası standartlara kavuşması amacıyla yapılan Mavi Bayrak Programı, uluslararası alanda 1987 yılında, ülkemizde ise 1993 yılında uygulanmaya başlandı.
D-Marin Hakkında
Marinaların faaliyetlerinde bir standart oluşturmak üzere kurulan D-Marin, faaliyetlerine 2003 yılında D-Marin Turgutreis ile başlayarak, marina ağına 2009 yılında D-Marin Didim’i, 2010 yılında ise D-Marin Göcek’i kattı. 2009 yılında Hırvatistan Sibenik’te D-Marin Mandalina ile yurtdışına açılan D-Marin, 2012 yılı Nisan ayında Hırvatistan’ın en büyük marinası olan D-Marin Dalmacija ve D-Marin Borik’i bünyesine kattı. Adriatic Croatia International (ACI) Group’taki hisselerini yüzde 10,86’ya yükselten D-Marin, Aralık 2012’de ise Lamda Development ve Kiriacoulis Mediterranean Cruises Shipping ile önemli bir ortaklığa imza atarak dünya standartlarında süper yat marinası olan Flisvos Marina’yı ve yine Yunanistan’da bulunan Gouvia, Lefkas ve Zea’daki diğer üç üst sınıf marinayı bünyesine katarak büyümesini sürdürdü. Barselona’da bulunan MB’92 ile Aralık 2015’te imzaladığı ortaklık anlaşması ile yatçılık sektöründeki hizmet alanını süperyatlara sağladığı refit, bakım ve onarım hizmetleri ile genişletti. Fransa’ da bulunan Blohm + Voss La Ciotat’ nın 200 metre uzunluğundaki rıhtımı da, süperyat bakım onarım alanında 25 yıllık deneyim ve bilgi birikimine sahip olan MB92 tarafından Nisan 2017’ den itibaren yönetilmeye başlandı.
Bugün Türkiye, Yunanistan ve Hırvatistan’da8 bin 270 bağlama kapasitesine sahip 10 marina ile D-Marin marinalarında 30 metreden 180 metreye kadar olan tekneler için bağlama hizmeti sunuluyor. D-Marin marinaları; süperyatlar için geliştirilen kapsamlı hizmetleri, özel olanakları ve uzman personeli ile konuklara her ziyaretinde kusursuz deneyimler yaşatıyor. Doğu Akdeniz Çanağı’nın en büyük marina zincirlerinden biri olan D-Marin; marina ve yatçılık sektöründe geliştirdiği yeni norm ve stratejilerle büyümesini sürdürmeyi hedefliyor. Doğuş Grubu şirketlerinden olan D-Marin, bölgede marinacılık ve yatçılık sektörünün gelişimine katkıda bulunan en etkin kurum olma misyonuyla hareket ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir