Hülya Ersezgin Resim Sergisi Bodrum’da Açıldı…

Türkiye’nin değişik il ve ilçelerinden alanında en iyi olan sanatçıları Bodrumlu sanatseverlerle buluşturan HGC Art Gallery Manisa’dan Hülya Ersezgin’i konuk etti.
Sergiye Bodrumlu kalabalık bir sanatsever topluluğu ile, Manisadan gelen ve tatillerini Bodrumda geçiren Gülnur Erdoğan Talaş, Nurcan Emin Gürakan, Rana Altay, Melahat İnceler de katıldı, 24 Hazirana kadar Pazartesi günleri hariç hergün 13:30-18:00 saatleri arasında Dereköy’deki HGC Art Gallery’de görülebilecek “Kadın ve Doğa” başlıklı sergide Hülya Ersezgin’in 40 eseri bulunuyor.
Pastel ve akrilik teknikleri ile çalışan sanatçının sergideki eserlerinde toprağın kokusunu duyuran toprağı renkleri ile süsleyen kaleleri kokluyorsunuz adeta… Kadın saklanmış gözeten, gözetleyen, bazen ışığa yönelmiş, bazen karanlığa hüznünü katmış. Bakışlarda hüznü kolayca yakalayıp düşündürüyor. 1953 Bergama doğumlu Hülya Ersezgin 9 Eylül Üniversitesi İzmir Eğitim Enstitüsü Resim bölümü Grafik dalından mezun olduktan sonra çeşitli okullarda resim öğretmenliği yaptı. GESAM üyesidir. Çalışmalarını Manisa’daki atölyesinde sürdürmektedir.
Bodrumda sanata yön veren HGC Art Gallery sanata ve sanatçılara destek vermeye devam edecek.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir