ISD-ART sanatçılarından Bodrum’da heykel sergisi

Bodrum’da, “Andante” adlı karma heykel sergisi açıldı.
Bodrum’un yanı sıra İstanbul’dan da cemiyet hayatının önemli isimlerinin ilgi gösterdiği sergide bakır, bronz, epoksi, polyester ve alüminyumdan yapılan heykeller, sanatseverlerin beğenisini kazandı.
ISD-ART Heykel ve Tasarım Atölyesi’nde çalışma yapan 18 sanatçının toplam 90 eserinin yer aldığı sergi, atölyenin Yalıkavak Mahallesi’nde bulunan galerisinde düzenlenen kokteyle açıldı. Açılışta, Aşkın Arsunan ve Jazzino orkestrası sahne aldı.
Sanata katkılarından dolayı UNICEF Artist seçilen atölyesinin kurucusu ve eğitmeni Ayşın İşeri’nin öğrencileri olan 18 sanatçının eserlerinden bazılarının çeşitli ödüller aldığı öğrenildi.
İşeri’nin öğrencileri ile birlikte İtalya’da Marco Polo Art Ambassador, First Botticelli Prize, Leonardo Da Vinci Universal Artist ödüllerine layık görüldüğü, ayrıca 3 öğrencisi ile birlikte eserlerinin Kopenhag’da kurulan Avrupa Sanat Müzesine kabul edildiği belirtildi.
Cemiyet hayatının tanınmış isimlerinin ziyaret ettiği sergiyi, Çerkez Ethem’in Bodrum’da yaşayan yeğeni Güner Kuban’da gezdi. Heykeltraş Zeynep Koçan’ın bir eserini satın alan Kuban, sanatçılarla sohbet etti.
Çalışmaları ISD-ART Heykel ve Tasarım Atölyesi’nde sürdürdüğünü ifade eden sanatçı Koçan, sergide ödüllü eserlerin de sergilendiğini belirtti.
Atölyenin bu yıl içerisinde Palermo Akdeniz Bienali’nde aralarinda Roy Von Dali’nin de bulunduğu jurinin özel ödülüne layık goruldüğü dile getiren Koçan ” Farklı temalardaki eserler sergimizde yer alıyor. Gösterilen ilgi bizleri mutlu etti. Herkesi sanatta buluşmaya davet ediyorum.” dedi.
Atölyenin bünyesinde hazırlanan eserlerin yurt dışında farklı zamanlarda New York, , Washington, Roma, Palermo, Paris, Okford ve Tokyo’nun da aralarında olduğu dünyaca bilinen şehirlerde çeşitli fuar ve segilere katıldığı belirtildi. Ayrıca 2014’te Paris’teki “La Grande Exposition Universelle” de sanatçılarından birinin eserinin Roy Von Dali’den ödül aldığı kaydedildi.
“Andante” adlı serginin 10 Ekim tarihine kadar açık kalacağı bildirildi.
Haber – Osman Uras

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.