Vali Çiçek, Bodrum’da şehit aileleri ile bir araya geldi

Muğla Valisi Amir Çiçek, Bodrum İlçesinde şehit aileleri ve gaziler için düzenlenen iftar programına katıldı.
Programa, Vali Amir Çiçek ve eşi Hülya Çiçek Hanımefendinin yanı sıra Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ve eşi, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya ve eşi, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, İlçe Protokolü, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınları katıldı
Programda yaptığı konuşmasına şehitlere ve ebediyete irtihal etmiş gazilere Allah’tan rahmet dileyerek başlayan Vali Çiçek, şehitlerimizin emanetlerinin en iyi şekilde korunduğunu söyledi.
Şehit yakınlarının, şehitlerimizin en önemli emanetleri olduğunu belirten Vali Çiçek, “Sadece Ramazan ayında değil her zaman şehit yakınlarımızın yanındayız. Çünkü, şehitlerimiz vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milletimizin birliği ve dirliği için Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ilelebet devam etmesi için canlarını vermişlerdir. Gazilerimiz de aynı şekilde bu vatan için uzuvlarını vererek gazi olmuşlardır. Şehitlerimizin emanetlerine sonuna kadar sahip çıkacağız. Şehitlerimizin emanetleri ile kastettiğimiz; şehitlerimizin anneleri babaları, kardeşleri, eş ve çocukları, vatanın bölünmez bütünlüğü, Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Türk Milletinin birliği ve dirliği, bağımsızlık ve İstikbalimiz ve son olarak da bağımsızlık sembolümüz bayrağımızdır. Bu emanetlere sahip çıkmak sadece kamu çalışanlarının ve yöneticilerinin görevi değil, hepimizin en önemli görevidir. Bizde emanete hıyanetlik olmaz. 15 Temmuz 2016 tarihinde bu emanetleri nasıl koruduysak her zaman koruruz. ” diye konuştu.
Şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkmanın daha çok çalışmakla, güçlü Türkiye’ye ulaşmakla mümkün olduğunu belirten Vali Çiçek “Daha çok çalışmamız, daha çok üretmemiz, ülkemizin gücüne daha çok güç katmamız gerekiyor. Ancak o zaman güçlü Türkiye’yi ortaya koyarız” dedi.
Vali Çiçek, şehit aileleri ve gazilerin gelecek günlerde idrak edeceğimiz Kadir gecesini tebrik etti. Millet olarak birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde bir bayram geçirilmesi temennisiyle Ramazan Bayramlarını kutladı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.