Bodrum’da Kıbrıs Barış Harekatı’nın 43. Yıl Anma Töreni

Kıbrıs Barış Harekatı’nın 43. yıl dönümü dolayısıyla Bodrum’da etkinlikler düzenlendi.
İlk olarak Bodrum Belediye Meydanı’nda düzenlenen törene Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Orman ve Muharip Gaziler Derneği Bodrum Şube Başkanı Hasan Külcü ile dernek üyeleri katıldı. Atatürk Anıtına çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı’nın okunduğu tören, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar ile devam etti.
Kıbrıs gazilerinden Bodrum Belediyesi’ne ziyaret
Anma töreni sonrası Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bodrum Şube Başkanı Hasan Külcü ile Bodrum’da yaşayan Kıbrıs Barış Harekatı gazileri, Bodrum Belediye Başkan Vekili Funda Pekdemir Akçalı’yı ziyaret etti. Bodrum Belediye Başkanlığı makamında gerçekleşen ziyarette dernek başkanı Külcü, Bodrum Belediyesi’nin gazilere olan yaklaşımı için teşekkür ederek, “Biz gaziler, Başkanımız Mehmet Kocadon’un varlığını her an yanımızda hissediyoruz. Ona tüm gazilerimiz adına minnettarız” dedi.
Başkan Vekili Funda Pekdemir Akçalı da, “Sizler vatanımız ve cumhuriyetimiz için canınızı ortaya koyarak savaştınız. Bugün bir yurdumuz varsa, bu yurtta hür olarak yaşayabiliyorsak bunu sizlere borçluyuz. Başkanımız Mehmet Kocadon ile birlikte, belediyemizin imkanlarıyla sizlerin yanındayız.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir