Cam Füzyon Çalıştayı Karma Sergisi Galeri Costa’da

Cam ustası Nuri Çakto’nun projesi Bodrum Art üyesi sanatçıların işbirliğiyle hayata geçti. Sergide 30’u aşkın eser yeraldı.
Galeri Costa’da sezonun ikinci sergisinde de sanatseverleri camla buluşturdu. 14 Nisan da ilk sergisini açan Nuri Çakto, bu kez fikir sahipliğini yaptığı cam füzyon çalıştayını Bodrum Art işbirliğiyle yine Galeri Costa’da gerçekleştirdi.
Bir hafta süren cam füzyon çalıştayında 20’ye yakın sanatçı yeraldı. Her sanatçının en az iki eserle katıldığı sergi
için atölyesini 24 saat çalıştıran Çakto, sanatın bambaşka dallarında eserler veren sanatçıları camla buluşturmak istediğini söylüyor:
‘Bodrum Art’a projemi sundum. Onların da çok hoşuna gitti ve katkıda bulunacaklarını söylediler. Yağlıboya, suluboya, kağıt, kalem, iğne kullanan eller bu kez cama şekil ve renk verdi. Çalıştay da hem öğrendik hem de eğlendik. Fırından çıkan 30’u aşkın eser, projemin ne kadar verimli olduğunu gösteriyor.’
Çalıştayın kendisi adına çok verimli geçtiğini söyleyen ressam Neşe Gümüşçüoğlu, cam ustası ve sanatçısı Çakto’dan aldıkları teknik bilgileri herkesin kendi özgün tavırlarıyla birleştirdiğini söyledi:
‘Çok farklı işler ürettik. Eserlerin fırından çıkma süreci herkes için beklenti dolu ve sonuç süprize dönüştü.’
Çalıştay katılımcılarından Bahar İnce ise ‘cam üzerinde renkleri buluşturmak çok keyifliydi’ dedi.
Nuri Çakto’nun ortaya attığı fikirle gerçekleşen çalıştay eserlerinin sergisine, başarılı çalışmaları olan Bodrum Art üyelerindenSSaime ataman, Neşe Gümüşçüoğlu, İnci Başağa Yörükoğlu, İnci Açıl, Bahar İnce, Tayfun Önel, Ahmet Hıdır, Ay Ayışığı, Ayşe Mesude Kumbasar, Maral Sağ, Dilek Nigar, İlke Sönmez, Feyza Ertuğrul ve Bilge Yüceoral katıldı.
Butik Otel Costa Farilya’nın bünyesindeki Galeri Costa, yaz boyunca sanatçı ve sanatseverlere evsahipliği yapacak. Cam Füzyon Çalıştayı Sergisi 19 Temmuz tarihine kadar gezilebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir