Kadir Şişginoğlu Bodrumlu Sanatseverlerle Buluştu

34 yıllık sanat birikimini Bodrum HGC Art Gallery’de açtığı sergiye taşayan Kadir Şişginoğlu tuval üzerine yağlıboya ve karışık teknikler kullanılarak ürettiği eserleri Bodrumlu sanatseverlerin beğenisine sundu.
Özellikle tatillerini Bodrum’da geçiren ve Bodrumlu sanatseverlerin yoğun ilgisiyle yapılan açılışta Kadir Şişginoğlu; “Özenle oluşturulmuş bu sıcak mekanda dostlukla karşılayıp ağırladığınız için HGC Art Gallery Hülya Gökyürek, Cahit Cem’e ve açılışta bizleri yalnız bırakmayan değerli dostlarımıza çok çok teşekkür ediyorum.” dedi.
Kadir Şişginoğlu “Sergi Katılım Sertifikası”nı Başbakanlık Kültür ve Turizm Bakanlğında Güzel Sanatlar Genel Müdür Yardımcısı, Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışan üst düzey yöneticisi Ümit Yaşar Gözüm’den aldı.
Görülmesi gereken bu sergi 18 Temmuza kadar Pazartesi hariç hergün 14:00-18:30 saatleri arasında Dereköydeki HGC Art Gallery’de açık olacak.
Trabzonda Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi olarak 22 yıldır çalışan sanatçı eserlerinde kullandığı güvercinlerle mesajlar veriyor. Kadir Şişginoğlu; güvercinin birliği, bereketi, umudu, inancı, sevgiyi, güzelliği, aşkı, şaşkınlığı ve sanatı temsil ettiğini belirttiyor.
HGC Art Gallery Türkiye’nin değişik yörelerinden alanında en iyi olan sanatçıları Bodrumlu sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir