Midtown Orkestrası 5. Yılında da Bodrum’u Müzikle Buluşturuyor

Midtown Alışveriş Merkezi tarafından hayata geçirilen ve bu yıl beşinci dönemine giren Midtown Orkestrası konserlerine başladı. Orkestra, yaz sezonunda gün boyunca alışveriş merkezinin üç farklı alanında ziyaretçileri, müzik ile buluşturacak.
Bodrum’un en büyük alışveriş ve yaşam merkezi Midtown’ın bünyesinde kurulan Midtown Orkestrası, beşinci yılında da müzikseverler ile buluşuyor. Orkestra, 1 Temmuz – 31 Ağustos tarihleri arasında solo ve gruplar halinde Klasik, Caz ve Pop müzikten oluşan geniş repertuarlarıyla alışveriş merkezi ziyaretçilerine keyifli müzik dinletileri sunacak. Her perşembe ve pazar günü ise 18:00’dan itibaren Solist Tenor Fuat Kılıç Aslan ve Soprano Senem Demircioğlu, deneyimli müzisyenlerden oluşan Oda Orkestrası eşliğinde konserler verecek.
Türkiye’de bir alışveriş merkezinin kurmuş olduğu ilk orkestra olma özelliği taşıyan Midtown Orkestrası, bu yıl ulusal ve uluslararası sahnelerde yer almış, kariyerlerinde başarılı 45 müzisyenin bir araya gelmesinden oluşuyor. İlk kez 2013 yılında sanatseverler ile buluşan Midtown Orkestrası’nın Sanat Danışmanlığını Keman Sanatçısı Mehmet Yasemin yapıyor.
Ünlü markaları, restoranları ve eğlence merkezleriyle yıl boyunca tercih edilen ve Bodrum’un gözde yerleşim alanlarından biri olan Ortakent’te yer alan Midtown Alışveriş Merkezi, Midtown Orkestrası’nın yanı sıra yıl boyunca çeşitli kültür sanat etkinliklerine ev sahipliği yapıyor.
Midtown Orkestrası Hakkında
1960’lı yıllardan itibaren ulusal ve uluslararası ticaret hayatında aktif rol almış Karakaya Group bünyesindeki Midtown, bir alışveriş merkezinin sunduğu hizmetlerden daha fazlasını ziyaretçileri ile buluşturmayı hedefliyor. Bu kapsamda tüm etkinliklerinde sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden Midtown, bulunduğu şehrin kültürel ve sanatsal niteliğini de göz önünde bulundurarak önemli çalışmalar gerçekleştiriyor. Midtown Alışveriş Merkezi tarafından hayata geçirilen, Midtown Orkestrası Türkiye’de bir alışveriş merkezi tarafından kurulan ilk orkestra olma unvanını taşıyor.
2013 yılında 25 sanatçının bir araya gelmesi ile kurulan Midtown Orkestrası, 2017 yazını da 45 müzisyenden oluşan dev bir kadrosu ile müzikseverlerle buluşuyor. 90’lı yıllardan itibaren birçok müzik topluluğunda bir araya gelmiş olan orkestra üyeleri, orkestra olarak Midtown’da beş yıldır yaz döneminde 60 gün boyunca her gün müzik yapıyor. Midtown Orkestrası’nın Sanat Danışmanlığını Keman Sanatçısı Mehmet Yasemin yapıyor.
Midtown Alışveriş Merkezi Hakkında
Yatırımı Karakaya Group Şirketleri’nden Mia A.Ş. tarafından gerçekleştirilen ve yine grup bünyesinde yer alan Karakaya AVM Yönetim Hizmetleri tarafından yönetimi yürütülen Midtown Alışveriş Merkezi, Bodrum Yarımadası’nın ‘ticaret merkezi’ olarak nitelendirilen Ortakent mevkiinde, 77 bin 500 m²’lik arsa alanı üzerinde yer alıyor.
Bodrum’a kazandırdığı yeni yaşam olanakları ve markalarla, bölge yaşamını değiştirme misyonunu üstlenen Midtown Alışveriş Merkezi, 28 Haziran 2012’de ziyaretçilerine açılmıştır. Midtown Alışveriş Merkezi, anayol üzerinde imara açık en geniş alan üzerinde inşa edilmesi ve Ortakent’in stratejik konumu itibariyle tek başına bir ticaret merkezi olma niteliği taşıyor.
2.000 m2’lik sinema ve çocuk oyun alanı, kapalı ve açık otoparkı, 45.000 m² kiralanabilir alanıyla dünyaca ünlü markalara ve farklı lezzetleri ile restoran ve kafelere ev sahipliği yapan Midtown, çevresel koşullara uygun olarak tasarlanmış mimari yapısıyla Bodrum’un en büyük alışveriş ve yaşam merkezi olma özelliğine sahiptir.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir