BODRUM YİNE ZEHİR SOLUDU!

Bodrum’daki katı atık depolama alanında yangın çıktı. Gece boyunca etkili olan yangın ilçeyi yine duman altında bıraktı.

Bodrum Yarımadası’nın acilen çözülmesi gereken sorunlarının en başında gelen katı atık depolama alanında önceki akşam yeniden yangın çıktı. Okuyucularımız tarafından Bodrum’un yanardağı yorumları yapılan çöplük ilçeyi yine duman altında bıraktı. Özellikle Bodrum merkezi gece boyunca yoğun duman ve çöp kokusuna teslim oldu.

Önceki akşam gaz sıkışmasından kaynakladığı sanılan yangın rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayıldı. Alevleri gören çevre sakinlerinin ihbarı üzerine bölgeye sevk edilen Muğla Büyükşehir Belediyesi Bodrum İtfaiye Grup Amirliği’ne bağlı 5 arazöz, yangına müdahale etti. Alevlerin ormanlık alana sıçrama ihtimaline karşın da Milas Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı 3 arazöz ile orman işçileri de hazır bekledi. Bir iş makinesinin de müdahaleye katıldığı yangının, kontrol altına alınması için çalışmalar sürüyor.

Katı atık depolama alanında önceki gün akşam başlayan yangın, henüz kontrol altına alınamadı. Ekiplerin söndürme çalışmaları sürüyor.

Yokuşbaşı Mahallesi’nde yaklaşık 40 yıldır kullanılan katı atık depolama alanında, dün saat 20.00’da, yangın başladı. Muğla Büyükşehir Belediyesi Bodrum İtfaiye Grup Amirliği ekipleri, 17.5 saattir süren yangına müdahaleyi sürdürüyor. Günün ağarmasıyla birlikte iş makineleri de çöplükteki söndürme çalışmalarına destek verdi. Torba, Kızılağaç, Yokuşbaşı Mahalleleri ve ilçe merkezi ise dumanlardan etkilendi. 5 itfaiye arazözü, 15 itfaiye eri ve ilk müdahale araçları çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Haber Osman URAS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir