D-Marin Turgutreis Misafirlerini Ebru Sanatı ile Tanıştırdı

D-Marin Turgutreis ve Deha Anaokulu işbirliğiyle düzenlenen ”Ebru Sanatı ile Tanışma” etkinliği 19 Ağustos Cumartesi günü gerçekleştirildi.
D-Marin Turgutreis’de “Renklerin suda dansı” olarak tanımlanan ebru sanatı tanıtıldı. D-Marin Turgutreis ve Deha Anaokulu işbirliğiyle 19 Ağustos Cumartesi günü gerçekleştirilen etkinlikte ebru sanatının profesyonelleriyle katılımcılar bir araya geldi.
Unesco’nun dünya kültür mirasları arasında yer alan, yüzyıllar öncesine dayanan ebru sanatının tüm güzelliklerini keşfetmek isteyen, 7’den 70’e bir çok katılımcının ilgi gösterdiği etkinlik 11.00 ile 20.00 saatleri arasında gerçekleştirildi.
Görsel açıdan şölen haline gelen çok renkli ve kıymetli bir sanat olan ebru sanatının tanıtıldığı etkinlikte özellikle çocuklar keyifli zaman geçirdi. Sanatçıların, gelen misafirlere ebru sanatının inceliklerini uygulamalı olarak gösterdiği etkinlikte, katılımcılar, rengarenk boyalarla ortaya çıkardıkları birbirinden güzel eserlerini daha sonra PVC ile kaplatarak kendilerine bir hatıra olarak saklama imkanı da buldular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir