Yeşilçam Yıldızlarına Özel Gece

Bodrum’da yapılması planlanan ve Yeşilçam emektarlarının barınacağı huzur evine destek amacıyla özel bir gece düzenlendi. Yeşilçam’ın efsane isimlerinin katıldığı gecede Gülden Karaböcek ve Yılmaz Morgül unutulmaz filmlerin müziklerini seslendirdi.

2015 yılında kurulan Yeşilçam Sinema Emekçileri Vakfı (YESEV) tarafından, sinemanın emektarları için Bodrum’un Çamlık mahallesinde ‘Yaşam Evi’ projesi hazırlandı. Bir hayırseverin bağışladığı 5 dönüm arazi üzerinde inşa edilmesi beklenen projenin tanıtılarak destek sağlaması ve Türk sinemasının usta emekçilerine vefa borcunu ödeyebilmek amacıyla, ‘Yeşilçam Sinema Emekçileri Ahde Vefa Ödülleri ve Yeşilçam Film Müzikleri’ gecesi Bodrum Kalesinde gerçekleştirildi.

Yeşilçam’ın ustaları, gece öncesi organize edilen yemekte bir araya geldi. Etkinliklere Eşref Kolçak, İlyas Salman, Nevra Serezli, Nuri Alço, Devlet Devrim, Engin Koç, Bahar Öztan, Aynur aydan, Yavuz Karakaş, Halil İbrahim Kalaycıoğlu ve daha birçok ünlü isim katıldı.

Yakın zamanda oğlu Harun Kolçak’ı kaybeden Eşref Kolçak, izleyenleri ile bir projede buluşmak istediğini belirterek “Dilerim ki hep sanatçılarla güzel şeyler yapılsın.

Çünkü seyircilerimiz maalesef bizlerle bir türlü gerektiği kadar şey edemiyorlar, görüşemiyorlar. Yani o hasretlerini gidermeleri için bence bu gibi şeyleri çok daha fazla yapmak lazım” dedi.

Güzel oyuncu Bahar Öztan ise gün geçtikçe azaldıklarını belirterek “Bu tür gecelerin daha çok olmasını, daha çok anılmak, daha çok değer verilmek istiyoruz. Çünkü gün geçtikçe gerçekten sayımız o kadar azaldı ki o yüzden bugünlerin kıymetini bilmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

Yeşilçam’ın adının rant için kullanılmaması, bu tür organizasyonlarda dikkatli olunması gerektiğini savunan Nuri Alço ise şöyle konuştu:

“Yeşilçam için hayırlı şeyler, güzel şeyler olsun. Yanlış kullanılmasın eğer bir şeyler yapılacaksa, yerini bulsun yani her şey yerini bulsun ve sahiplenilsin isterim. Şayet Yeşilçam’ın adını kullanarak yanlış işler yapılırsa o zaman kıyamet kopar.”

Projesi tamamlanan ve Ekim ayında temeli atılması planlanan huzurevine destek olan bir mermer firmasının özel olarak yaptığı ürünler de gecede satışa sunuldu.

Okan Karacan’ın sunduğu gecede, Gülden Karaböcek ve Yılmaz Morgül vakfa ve Yeşilçam emekçilerine destek olabilmek adına gönüllü olarak sahne alarak unutulmaz eserleri seyircilerle birlikte seslendirdi.

Konser sonunda Yeşilçam emektarlarına plaket verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.