40 YAŞ, 40 FOTOĞRAF…

İzmirli fotoğraf sanatçısı Tarık Gök, 40 fotoğrafını Bodrum’da sergiliyor.
“En tenha yerlerde bile kendi içinde bir dünya ol“ felsefesiyle yola çıkan sanatçı, fotoğraflarında ötekiyi seçmenin özgünlüğünü yansıttığı 40 fotoğrafını “40 Yaş, 40 Fotoğraf” adlı sergisini Bodrum’da açtı. Milta Marina Osmanlı Tersanesi Kaymakamlık Sanat Galerisi’nde sergiliyor.
2010-2015 Uluslararası Plastik Sanatlar Sempozyumuna katılmış ve aynı zamanda İzmir, Ankara ve Eskişehir başta olmak üzere 18’e yakın kişisel sergilerde yer alan sanatçının sergisinin açılışına ilgi yoğun oldu. Sanatçının Dünya’nın farklı yerlerinde çektiği fotoğraflar, sanatseverlerin beğenisini kazandı.
Sergisi hakkında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Gök, şunları söyledi:
“Geçen seneye göre daha farklı bir sergi olmasını istedim. Bu sene 40 yaşıma girdiğim için neden “40 Yaş, 40 Fotoğraf” sergisi olmasın diye düşündüm. Bana özel olan 40 fotoğrafı seçtim ve bu 40 fotoğrafla birlikte tekrar Bodrum’a geldim. Bu sene ilgi gerçekten çok yüksek, Bodrum’a çok teşekkür ediyorum. Bambaşka coğrafyadan 40 tane fotoğraf var. Bu sefer Türkiye’den de çok fotoğrafa yer verdim. Bugüne kadar genelde Asya kıtasından fotoğraflar çektim. 4 kere Hindistan’a gittim, 2 kere Nepal, Kamboçya ve Myanmar’a gittim. Bundan sonraki hedefim Afrika kıtasına geçmek olacak.”
Sergi 19 Eylül tarihine kadar açık kalacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir