Ege Dans Okulları, Bodrum’da Engelli Gençler İçin Bir Araya Geldi!

Bodrum Dans Kulübü bünyesinde bu yaz ilk kez başlatılan “Engelli Gençlerin (özel çocukların) Sosyal Hayata Entegrasyonu” pilot projesinin ilk etabı, düzenlenen bir dans gecesi ile son buldu.
Bardakçı Bi Beach Club’de düzenlenen dans gecesine Bodrum Dans Kulübünde başlatılan projeye katılan engelli gençler ve ailelerinin yanı sıra Ege Bölgesinden 8 dans okulunun eğitmen ve öğrencileri katıldılar.
Katılan dans okulları:
·Levent Köksal Dans Merkezi – İstanbul
·Quente Dans Akademi – İzmir
·Marmaris Dans Akademi – Marmaris
·Point Dans Akademi – Marmaris
·ZUDA Dance Academy – Kuşadası
·Aydın Dans Akademi – Aydın
·Seashine Dans Akademi – Bodrum
·Viva Dans – Bodrum
Engelli gençlerin sunduğu Bachata gösterisinin ardından geceye katılan tüm dansçı ve eğitmenler engelli gençleri dansa davet etti. Mutlulukları yüzlerinden okunan gençler danslarının sonunda Rus gösteri grubu Milenşant ın sunduğu muhteşem bir ateş gösterisini de izleme şansı buldular.
Bodrum Dans Kulübü başkanı Fatih Özvezneci proje hakkında şunları söyledi:
İlk proje olması ve teknik altyapımızın yeteri kadar geniş olmaması nedeni ile sessiz sedasız başlattığımız ve tecrübe niteliği taşıyan bu projede sekiz geç ile inanılmaz sonuçlar aldık.
Belli bir yaşın üzerinde oldukları için mevzuat gereği okullarda eğitim göremeyen 21 yaş üzeri engelli gençlerimize dans, piyano ve müzik dersleri vererek özgüvenlerini artırmayı, ardından düzenleyeceğimiz dans gecelerinde diğer öğrenciler ile tanıştırarak sosyal hayata dahil olmalarına katkı sağlamayı hedeflediğimiz projemizde ilk aşamayı tamamladık. Bu akşam düzenlediğimiz entegrasyon gecesinde diğer dansçılarımız ile tanıştırdık. Geceye destek vermek için 8 dans okulundan eğitmen ve öğrenciler de bu akşam için Bodrum’da buluştular.
Gece muhteşem geçti. Tüm engellilerimiz, engelli gençlerimizin velileri ve geceye katılan tüm dansçılar hem eğlendiler hem de geceden güzel duygularla ayrıldılar.
Düzenlediğimiz geceden küçük de olsa bir gelir de elde ettik. Bu geliri de yine aynı projenin bir sonraki aşamasında daha büyük boyutta gerçekleşecek engelli projesinde ihtiyaç duyacağımız piyano ve bilgisayar alımında kullanmaya karar verdik. Duyarlı vatandaşlarımızdan gelecek bağışlar ile bu ihtiyaçlarımızı kısa zamanda tamamlayacağımıza ve ikinci projemize de başlayacağımıza inancım tam.
·Bodrum Belediyesi her projemizde olduğu gibi yine bu projede de belediye zabıta anonsları ile gecemizin duyurularında desteğini esirgemedi.
·Sunu Event muhteşem bir gösteri grubu ile geceye renk katmaya karar verdi.
·Gecenin müziklerini ise Avusturya Viyana’dan bu özel gece için Bodrum’a gelen DJ MuNa yaptı.
Çağrımıza yanıt vererek geceye katkı sağlamak için gelen tüm dansçılara, eğitmenlere ve gecede gönüllü olarak çalışanlara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. dedi.
Dans gecesi geç saatlere kadar devam etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.