İlk Seferini Sezon Sonunda Yaptı

Kruvaziyer turizminde geçtiğimiz yıllara göre düşüş yaşayan Bodrum’a bu sezon ilk kez gelen “Mein Schiff 1” adlı kruvaziyer 2 bin 99 turist getirdi.
Dün sabah saatlerinde ilçeye gelen Malta bayraklı 263 metrelik kruvaziyer, Paşatarlası mevkisindeki iskeleye yanaştırıldı. Yunanistan’ın Santorini Adası’ndan gelen gemide, çoğunluğu Alman 2 bin 99 yolcu ile 830 personel olduğu öğrenildi.
Gemiden inen turistlerin bazıları genellikle ilçe merkezinde gezmeyi, günlük tekne turlarıyla mavi yolculuğa çıkmayı tercih ederken; bazıları ise alışveriş yapıp ilçedeki bazı tarihi yerleri ziyaret etti. Kimi turistler de Bodrum’un tarihi ve turistik yerlerini bol bol fotoğraflamayı ihmal etmedi.
Kumbahçe Sahili’nde bir mekanın işletmeciliğini yapan bir esnaf “Bodrum, Türkiye’de gerçekten çok özel.
Turizm yapmaya çok müsait şirin bir ilçemiz. Hem yerli hem de yaban-cı turiste hitap eden olanakları var. Gelen bu kruvaziyer ilçemize hareket getirdi. İnşallah devamının gelmesini dileriz. Biz turistin gelmesini diliyoruz. Bakanlık ve turizm firmaları tarafından teşvik edilirse çok seviniriz” dedi. Bu sezon ilk ve son kez Bodrum’a gelen kruvaziyer, akşam saatlerinde Antalya’ya gitmek üzere ilçeden ayrıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir