İsmail Hakkı Baydar Son Yolculuğuna Uğurlandı

Bodrum Cumhuriyet Halkevi kurucularından, Mali Müşavir ve Muhasebeci, geçmiş dönem CHP İl Genel Meclisi Üyesi İsmail Hakkı Baydar, Bitez Mezarlığı’nda toprağa verildi.
Bodrum’un tanınmış ve sevilen isimlerinden, Muhasebeci ve Mali Müşavir 52 yaşındaki İsmail Hakkı Baydar’ın cenazesine yoğun bir katılım oldu.
Yaklaşık bir hafta süre ile Bodrum Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesinde tedavi gören Baydar, yapılan tüm müdahalelere karşın yaşama tutunamayarak 11 Eylül Pazartesi öğle saatlerinde vefat etti. Ayşe Baydar ile evli olan İsmail Hakkı Baydar’ın Erdoğan ve Nevcihan adlı iki evladı vardı.
Boğulma vakası olması nedeni ile savcılık tarafından otopsi yapılmak üzere Muğla Adli Tıp Merkezine gönderilen İsmail Hakkı Baydar’ın cenazesi, gerekli resmi işlemlerin yapılmasının ardından Bodrum’a getirildi.
Toprağa verilmek üzere ikindi namazı öncesi Bitez Gülsevim Rüştü Kaynak Camii’ne getirilen Baydar’ın cenaze törenine oldukça yoğun bir katılım oldu. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı İbrahim Macit Gündoğdu, CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcıları Taner Uslu ve Kemal Orman, BODTO Başkanı Mahmut Kocadon, Bodrum Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Odası Başkanı Barış Erdoğan, BESİAD Başkanı Emre Köroğlu, Bodrum Esnaf Odası Başkanı Erdoğan Başeymez, Cumhuriyet Halk Evleri Başkanı Mehmet Girgin ve Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP Kadın Kolları Başkanı Emel Çakaloğlu, CHP’nin geçmiş dönem İlçe Başkanları Hüseyin Anıl, Zeki Köylü, İsmail Sever, Rezzan Karahan, Kerim Cangır, Durmuş Ali Öztürk, Okan Özsu, STK Temsilcileri, meslektaşları ve dostları katıldı. Baydar’ın ailesi ve yakınlarının üzüntülü oldukları ve ayakta durmakta zorluk çektikleri görüldü.
İsmail Hakkı Baydar, cenaze namazının kılınmasının ardından, Bitez Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.