ZAFER KARAKUŞ BİRBİRİNDEN BAŞARILI ESERLERİYLE HGC ART GALLERY’DE…

Türkiye’nin değişik yörelerinden alanında en iyi olan sanatçıları Bodrumlu sanatseverlerle buluşturan HGC Art Gallery 28 Eylül Perşembe 18:30’da Kastamonu’lu Ressam Zafer Karakuş’u konuk ediyor. Sergi 7 Ekim’e kadar Pazartesi hariç 13:30-18:00 saatleri arasında görülebilir.
1958 doğumlu Zafer Karakuş resim sanatına ilgisi ortaokul yıllarında başlamış. Resim hocasının Saim Alpkurt’un teşvikleriyle sarılmış fırçasına… Işık gölge ve renk uyumlarını hocasından öğrenmiş. Eğitimi boyunca karakalem, suluboya ve yağlı boya resim yapmaya devam etmiş. Okuldan sonra karakalem, suluboya ve yağlı boya resmin yanında karikatüre de merak sarmış. Mizah dergilerine on yıl süresince karikatür çizmiş. Son yıırda yağlıboya çalışmalara odaklanmış. Üç adet yağlı boya tablosu Kanadanın Toronto Müzesine alınmış.
Zafer Karakuş yağlıboya çalışmalarını şöyle yorumluyor; “Bedenimle uzlaşıp onu terkettikten sonra ruhumu ikna edip tuvalimin karşısına geçerim. İçimde tutsak olmuş ruh ve hayaletleri serbest ve özgür bırakırım. Orada kompozisyon yerine doğaçlama, düzen yerine karmaşa, anlamın yerine anlamsızlık yer alır. Resim yaptığım dakikalarda kendimi sanal bir cennette hissederim, ama o keyifle sürdüğüm boyaların kokusu bana lezzetli bir zehir olarak geri dönerken, bedenimin bundan etkilendiğini ama ruhumun sanat gıdasıyla beslendiğini düşünürüm. Ruhum ve bedenim tekrar buluştuğunda bu renkli rüyadan uyanmış olurum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir