Bodrum latin dans festivali ile coştu

28 eylül – 2 ekim tarihleri arasında yapılan 2. Bodrum Latin Dans Festivali Bardakçı Koyunda bulunan 3 otel (azka ,salmakis , mavi ) otelleriyle birlikte  yerli ve yabancı 1000 turiste ev sahipliği yaptı. Bodrum Belediyesi , Sunuevent ve Azka Otel başta olmak üzere birçok bodrum da bulunan kurum ve kuruluş bu organizasyona destek verdi.
Geçen sene sadece 15 tane dans okulunun destek verdiği bu organizasyon bu sene 115 Türkiye’den 12 tane yabancı ülkelerde bulunan dans okullarının desteğiyle geçen seneye oranla geçen seneye gre 3 kat büyüme kat etti.
Katılımcı dansçılar sabah 11 den itibaren yerli ve yabancı dans eğitmenlerinden dersler alarak pool parti , dans showları sosyal dans gecelerinde ve pazar günü catamaran boat parti de doyasıya eğlendiler.
Aynı zamanda cumartesi akşamı saat 21.30 da yapılan çocuk dans yarışmasında bursadan Nüans Dans akademi birinciliği , Bodrumdan Seashine Dans Akademi ikinciliği , antalyadan FHC dans akademi üçüncülüğü elde etti.
Cumartesi günü Bodrum Latin Dans Festivali bünyesinde yapılan Zumba partide türkiye nin farklı şehirlerinden gelen zuma eğitmenleri 300 kişi ile birlikte 1 saat boyunca dans ettiler.
Festivalin Organizatörleri Fevzi Deniz Işıldar ve Emin Ünver ise festival hakkında ;
”Böyle bir organizasyonu bodruma getirdiğimiz için çok mutluyuz, ana sponsorlar başta olmak üzere bütün sponsorlara destek oldukları için ve yurt içi, yurt dışında bu festivale inanıp pazarlayan saygı değer dans okulu sahiplerine teşekkür ediyoruz. Gelecek sene çok daha fazla katılımcı ile Türkiye’nin incisi Bodrumu dans yönünde tanıtıp Bodrum’un sadece bir eğlence merkezi değil aynı zamanda sanatın da öncüsü olduğunu 7 ‘den 70 ‘e göstermek istiyoruz. ” dediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir