KAMPANA ÇALDI, THE BODRUM CUP BAŞLADI

Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle bu yıl 29. kez düzenlenen The Bodrum Cup Uluslararası Deniz Festivali ve Yelken Yarışı geleneksel kampananın çalınmasıyla başladı.
Kampana öncesi Bodrum Belediyesi Trafo Bodrum’da bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Bodrum Belediyesi Meclis Üyesi Niyazi Atare, Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal, Bodrum Cup Kurucusu ve Onursal Başkanı Erman Aras, Bodrum Denizciler Derneği Başkanı Mustafa Demiröz, Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi Başkanı Gündüz Nalbantoğlu, Muğla Büyükşehir Belediyesi Deniz ve Kıyı Tesisleri Şube Müdürü Emre Tümer ve Palmarina Genel Müdürü Akbulut Kahraman katıldı. Toplantıda yarışla ilgili bilgiler verildi.
Daha sonra Mandalin’e geçen misafirlerin katılımıyla geleneksel kampana çalma gerçekleşti ve 29. The Bodrum Cup başladı.
59’u yarışmacı olmak üzere toplam 105 teknenin katıldığı 29. The Bodrum Cup’ın Bodrum- Kisssebükü arasındaki ilk etabını Muğla Valisi Esengül Civelek, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve protokol üyeleri de takip etti.
Start öncesi bir konuşma yapan ve The Bodrum Cup’ın gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden Muğla Valisi Esengül Civelek, 29 yıldır deniz ve yelken tutkunu yarışmacıları buluşturan, denizciliğin gelişmesine katkı sağlayan, The Bodrum Cup’ın bir gurur olduğunu söyledi.
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da telsizden yaptığı konuşmada “29. The Bodrum Cup’a katılan tüm yarışmacıları başarılar diliyorum. Rüzgarınız bol olsun.” diyerek yarışın ilk etabının startını verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir