RUSYA VE RUSÇA KONUŞAN ÜLKELER KÜLTÜR GÜNLERİ ETKİNLİKLERİ

Bodrum Yarımadası Tanıtma Vakfı (BOTAV) ile BOTAV Moskova Temsilciliği Bodrum.Com.Ru tarafından düzenlenen Bodrum – Rusya ve Rusça Konuşan Ülkeler Kültür Günleri Etkinlikleri Bodrum’da gerçekleşti.
2015 yılında başlayan kültürel etkinliklerin bu yıl üçüncüsü Bodrum İsis Hotel&Spa’da yapılan “Rusça Konuşulan Ülkeler ile Bodrum Arasında Turizm, Denizcilik ve Ticareti Geliştirme” konulu konferansla başladı. Açılış konuşmasını Rusya’nın Ankara Büyükelçiliği’ni temsilen Büyükelçilik Müsteşarı Enver Sheikhov, Bodrum Tanıtma Vakfı Genel Sekreteri Cemil Bayraktar, Bodrum Ticaret Odası Meclis Üyesi Deniz Eyinç ve Bodrum Com.Ru – Bodrum Turizm Ofisi Başkanı Sergey Kluyev yaptı.
Konferansta daha sonra Rusya’dan gelen Vip Turizm Acentası sahibi ve genel müdürü Ivan Samoshin, Best Elite Agency uzmanı Violetta Shadyzheva, Exclusival Group İş Geliştirme Direktörü Alyona Assorgina, Letonya’dan Sunlight Yachting sahibi Irina Federova, Bodrum Deniz Ticaret Odası’ndan Fuat Turan, Bodrum Otelciler Derneği adına Yasmin Otel Genel Müdürü Deniz Taş ve Bodrum Ticaret Odası adına emlak uzmanı Ufuk Gürül birer konuşma yaptılar.
Rusya’nın Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Enver Sheikhov, Rusya ve Bodrum arasında kültürel ilişkilerin geliştirilmesi için bu etkinlikleri düzenleyen Bodrum Belediyesi ve Bodrum Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kocadon ile Bodrum Tanıtma Vakfı Genel Sekreteri Cemil Bayraktar’a birer plaket verdi.
Kültürel etkinlikler kapsamında Oasis Alışveriş Merkezi’nde Rus El Sanatları sergisi, çocuklar için atölye çalışması (matruşka yapımı), Yalıkavak Spektr Otel’de workshop, Açıkhava Rus film gösterimi yapıldı. İskele Meydanı’nda ise Rus dans gösterisi ve Wow Bodrum Resort, Işıl Club Bodrum ve La Blanche Resort Spa Hotel tarafından Türk ve Rus mutfağından yemekler ziyaretçilere sunuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir