“Yanık Olur Efelerin Yüreği; Çiçek Başlı Kadınların Öyküsü” Resim Sergisi

Hasan Şimşek ‘’Ahşap & Kayrak Taşı Çalışmaları’’, Gelengül Alkan ‘’Mozaik Çalışmaları’’ adlı karma sergi 03 Ekim 2017 Salı günü Saat: 18.30’da , Milta Bodrum Marina Osmanlı Tersanesi Kaymakamlık Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşuyor.
‘’Yanık olur Efelerin yüreği ve Efelerinin yolunu gözleyerek yaşlanan, kavuşamayan çiçek başlı kadınların öyküsü’’nden esinlenen Hasan Şimşek, Muğla da 1700 metrede, bir milyon yılda oluşan kayrak taşlarına, yıkılan köy evlerinden topladığı 200 yıllık çıralı çam ağaçlarına ve zeytin vermeyen ağaçları yontup, rölyef ve heykel etkisi yaratarak , geri dönüşümle sanata kazandırıyor.
Gelengül Alkan
1961 İskenderun doğumlu sanatçı, eşinin görevi nedeniyle Türkiye’nin birçok il ve ilçelerinde bulundu. Resime olan ilgisinden dolayı gittiği her yeri inceleyerek resim çalışmalarına başladı. Aydın’da farklı hocalardan ve ustalardan eğitim alan sanatçı karma resim sergilerine katıldı.
2013’te Gaziantep’te suluboya tekniği öğrenirken 1 yıl mozaik eğitimi aldı.
Gaziantep’te kaldıkları 3 yol boyunca karma sergiye suluboya, yağlıboya, mozaik çalışmaları ile katıldı.
2017- Müzeler haftası etkinliğinde T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Muğla müzesinde kişisel mozaik sergisini açtı.
Hasan Şimşek
1963’te Sivas’ta doğdu. 1987 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ‘nden Tekstil dokuma tasarımcısı olarak mezun oldu. İpek kumaş üzerine geleneksel motif ve minyatür resim çalışmaları yaptı.
2017 – Muğla da Müzeler haftası etkinliğinde Muğla Müzesinde ‘’Yarık olur Efelerin yüreği ve çiçek başlı kadınların öyküsü adlı kişisel sergisini açtı.
2017-T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Muğla İl Kültür Müdürlüğü ile ortaklaşa Bozüyük köyünde folklorik Muğla bez bebekleri koleksiyonunu tasarladı.
Sanatçıların sergilerini 03-10 Ekim 2017 tarihleri arasında
Milta Bodrum Marina Osmanlı Tersanesi Kaymakamlık Sanat Galerisi’nde ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir