Ressam Ali Atmaca Gümüşlük Kemal Durmaz İlkokulu’nda

Gümüşlük Kemal Durmaz İlkokulu’nda, vatandaşlar ve okul müdürünün çalışmaları ile Türkiye’nin önemli ressamlarından Ali Atmaca’nın bir sergisi ve atölye çalışmaları düzenleniyor.
Gümüşlük Kemal Durmaz İlk ve Ortaokulu’nda “OKULUMDA SANAT” etkinliği yapılacaktır. Bu etkinlik çerçevesinde ünlü ressam Sn. Ali ATMACA okula kendi resimlerinden bağış yapacaktır. Etkinliğin amacı; çevrede yaşayan sanatçılarla öğrencileri buluşturarak, gençlerdeki estetik anlayışını güçlendirmek, kültür ve sanatın katkıları ile olumlu değişiklikler sergilemelerini ve olumsuz davranışlardan vazgeçmelerini sağlamaktır. Ayrıca öğrencilerde motivasyon sağlanması da hedeflenmiştir.
Etkinlik Tarih: 24 Kasım 2017 Cuma günü.
Saat: 13:30 – 14:30
Akış:
-Ali Atmaca hakkında görsel sunum.
-Okul müdürü M. Akif Senger’in teşekkür konuşması.
-Tablonun asılması ve ikram.
Adres: Gümüşlük mah. Cumhuriyet cad. No: 50 Gümüşlük, Bodrum, Muğla
İletişim: 0536.660 85 23
Ali Atmaca Kimdir?
1947’de Kahramanmaraş Elbistan’da doğmuştur. Çocukluğu Adana’nın Kadirli ilçesinde geçmiştir. Çocukluğundan itibaren okumaya ve resim yapmaya ilgisi olan sanatçı, ilk ilhamını annesinin kilimlerindeki renklerden almıştır.
İlk sergisini 1971’de yılında İstanbul Beyoğlu Sanat Galerisi açan ressam 1980 yılında gittiği Paris’te, Abidin Dino, Yaşar Kemal, Yılmaz Güney gibi sanatçılarla dostluklar kurmuş ve burada 18 yıl yaşamıştır. 2 yıl Roma’da yaşadıktan sonra İstanbul’a dönen sanatçı 2005 yılından bu yana Gümüşlük’te yaşamakta ve çalışmaktadır.
Fransa, İtalya, Kanada, Dubai, İtalya, Japonya, ABD. gibi ülkelerde eserleri bulunan sanatçının; Fransa Nice Modern Sanatlar Müzesi, Antibes Picasso Müzesi koleksiyonlarında da eserleri bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir