HEM KARADA, HEM DENİZDE BİR İNCİ BY ESKİCİ

Bodrum gecelerindeki farkını denize taşıyan By Eskici Bodrum, BAYK Kış Trofesi II. Ayak yarışlarında da farkını gösterdi.
Geçtiğimiz gün sona eren, Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü tarafından düzenlenen CFM – BAYK Kış Trofesi II. Ayak yelken yarışlarında sınıfının birincisi olan By Eskici-Kabasakal teknesi, By Eskici Bodrum logolu yelkeni Bodrum sularında gururla şişirdi.
Toplamda 50 teknenin kayıt verdiği yarışlarda cumartesi günü olumsuz hava şartları nedeniyle start verilemezken, pazar günü sert hava koşullarında verilen start sonrasında By Eskici Bodrum Sponsorluğunda yarışan Kabasakal Teknesi 17 millik etabı 2:46:53’lük sürede tamamlayarak sınıfında birinci oldu.
Şiddetli rüzgarla birlikte yaklaşık 17 deniz mili uzunluğundaki Bodrum – Çelebi Adası – Kargı Adası – Bodrum arasındaki coğrafi rotada Yusuf Erce Demirtaş’ın skipper’ı olduğu, 2880 yelken numarasıyla yarışlara katılan, By Eskici-Kabasakal teknesi, her türlü olumsuzluğa rağmen yarışı tamamlayarak, IRC-B1 sınıfının lideri oldu. Yarışlarda Kabasakal teknesine sponsor olarak spora ve sporcuya verdiği önemi gösteren By Eskici Bodrum, böylelikle hem sporda, hem de Bodrum gece hayatındaki başarısını kanıtlamış oldu.
Bu güne kadar katıldıkları yelken yarışlarında birçok başarıya imza atan Sail Master Team’in yarıştığı “Kabasakal” isimli tekneye yaptığı sponsorlukla eğlence hayatından, spora giden bir köprü kurduklarını ifade eden By Eskici Bodrum’un işletme sahibi Murat Oğan, “Sail Master ekibi denizde oldukça başarılı ekip. Denizin kıyısında bir işletme olarak, bu başarılı ekibe destek vererek, hem spora ve sporcuya destek olmak, hem de By Eskici Bodrum bayrağını Bodrum sularında dalgalandırmak istedik. Bodrum Açık Deniz Yelken Kulübü (BAYK) tarafından düzenlenen Kış Trofesi’nde By Eskici Yelkeni gururla dalgalanıyor. Amacımız, sporun ve sporcunun her zaman yanında olmak.” dedi.
Yaklaşık 7 yıldır birlikte yarışan bir ekip olduklarını belirten Sail Master Team Skipper’ı Yusuf Erce Demirtaş, “Teknemiz, Bavaria 42 Match modeli bir tekne. 12.80 Metre boyunda 3.80 metre genişliğinde IRC-B1 sınıfı bir tekne. Bu sene Bodrum’un en önemli yarış organizasyonlarından biri olan BAYK Kış Trofesi’ne katılmaya karar verdiğimizde sponsor arayışına başladık. By Eskici Bodrum ile yolumuz kesişti ve henüz yeni açılan bir mekan olmalarına rağmen bize destek verdiler. Yıllardır her yarışta önemli başarılara imza atan ve güçlü bir takım olarak, By Eskici Bodrum’un sponsorluğunda katıldığımız etaplarda hem takımımızın hem de sponsorumuzun adını yüceltmek bizim için en önemli hedef. Haftasonu gerçekleşen yarışlarda da bunu başardık. Zorlu hava şartlarına rağmen güzel bir başlangıç yaptık. Gurubumuzun birincisi olduk. Bodrum’a değer katan bir mekânın, spora ve sporculara destek olması oldukça mutluluk verici. Biz de katıldığımız yarışlarda hem sponsorumuzu hem de teknemizi en üst sıralarda tutmak için elimizden geleni yapacağız. ” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir