ÇOCUĞUNUZUN DUYGU DÜNYASI MAY AJANS’TA

Bodrum’da özellikle çocuklara danışmanlık hizmeti veren Uzm. Pedagog Bahar Atvar, çocuk gelişimine yönelik yeni geliştirdiği ürünler ve kurucusu olduğu Yakamoz Aile Kişisel Gelişim Merkezi’nin ajans hizmetleri için May Ajans’ı ile el sıkıştı.
Bodrum’da 14 yıldır çocuklara ve ailelerine pedagojik danışmanlık hizmeti veren Yakamoz Kişisel Gelişim Merkezi’nin kurucusu Bahar Atvar, “Çocuğumun Duygu Dünyası, “Kızımın Duygu Dünyası” ve “Oğlumun Duygu Dünyası” adını verdiği ve kendi geliştirdiği kutu oyunlarını piyasaya sürme aşamasında, May Ajans’ı çözüm ortağı olarak seçti.
Türkiye’de bir ilk olarak satışa çıkan, 2-6 yaşa hitap eden Çocuğumun Duygu Dünyası, 6 – 10 Yaş çocuklara yönelik olarak hazırlanan Kızımın Duygu Dünyası ve Oğlumun Duygu Dünyası Kutu Oyunu Bodrum’dan ülke genelindeki anne-baba, çocuklar ve eğitimcilere internet satışlarına başlamıştır
“Duygularının farkında olan, onları ifade eden çocuklar, kendilerini sevme, değerli olma, kendilerini anlama ve karşısındaki kişilerin duygularını anlama konularında başarılı olurlar. Sosyal ortamlarda kendilerini rahatça ifade ederler. Düşünce duygu ve davranış arasındaki bağlantıyı fark eden çocuklar karşılaştıkları zor durumlar karşısında sakin kalarak sağlıklı kararlar alabilirler.
Geliştirdiğimiz 2-6 yaş Çocuğumun Dünyası Kutu Oyununda bu yaştaki çocukların seçimleriyle oluşturulan kahraman kelebek kuklamız ile 7 farklı duyguyu fark etmesi sözel olarak ifade edebilmesi, duygularını bedensel olarak anlayabilmesi, karşılaştığı çatışmalı durumlarda sorunlarını çözebilmesi hedeflenmektedir. Günümüzde önemli bir sorun olan mahremiyet eğitimi de duygular ve oyunlar üzerinden çocuklara kendilerini koruma becerisinin kazandırılması hedeflenmektedir. Bu yaş gurubu çocuklara ne yapacakları, nasıl davranacakları konuşarak değil, oyun – dramalarla, kahraman kukla ile uygulamalı olarak hazırlanmıştır.
Daha büyük yaşlar için hazırladığımız, 6-10 yaş aralığındaki kız ve erkek çocukları hedefleyen Kızımın Duygu Dünyası ve Oğlumun Duygu Dünyası, İlköğretim öğretmenleri, akademisyenler ve ebeveyn görüşleri alınarak, 50 çocuk üzerinde deneyimlenerek, 9 tane olumlu/olumsuz duygu çalışılarak hazırlanmıştır. Çocuklar 6 yaşından itibaren, doruyu ve yanlışı ayırt etmeye başlarlar. Kendi davranışlarını kontrol etmenin yolu, duygularını anlayıp, ifade etmekten geçer. Özellikle ilköğretim çağında arkadaşlarına “Hayır” demek, isteklerini uygun şekilde ifade etmek ve uygun şekilde söyleyebilme becerisinin kazandırılması hedeflenmiştir.
Günümüzde akran zorbalığı, fiziksel, duygusal, sosyal, cinsel istismara karşı çocuklara kendilerini korumayı öğretmek, ailelere ve eğitimcilere düşen en büyük görevdir. Yaşanan olayları görmezden gelen bireyler yerine, duyarlı, empati kuran, yardım etmeyi bilen bireyler yetiştirmek, toplumda sağlıklı davranabilen nesiller yetiştirilmesinin en önemli adımıdır. “
Bodrum’un eksik ve yetersiz hizmet üreten sektörlerinden birini ayağa kaldıran May Ajans, Bahar Atvar için, bir yıl süresince grafik, tasarım, marka danışmanlığı, kurumsal kimlik tasarımı, PR hizmetleri, prodüksiyon hizmetleri ve günümüzün olmazsa olmazı sosyal medya yönetimi gibi hizmetler üretecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir