Vali Civelek Ağrı’dan Gelen Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Muğla Valisi Esengül Civelek, “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında Ağrı’dan Muğla’ya dördüncü kafile olarak gelen 44 öğrenci ve 2 öğretmenle düzenlenen öğle yemeğinde bir araya geldi.
Menteşe Öğretmenevinde düzenlenen öğle yemeğine Vali Esengül Civelek’in yanı sıra Vali Yardımcısı Rıza Dalan, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Vekili Nihat Ekinciler katıldı.
İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında Ağrılı öğrenciler 26 Şubat – 1 Mart 2018 tarihleri arasında düzenlenen programlarla Fethiye ve Menteşe ilçelerinin tarihi, turistlik ve doğal değerlerini içeren yerlerini gezerek, yakından tanıma fırsatı buldular.
Fethiye’den Menteşe’ye gelen öğrenciler, ilk olarak Uluslararası Gençlik Merkezi’ni ziyaret ederek, kendileri için hazırlanan oyunlarla doyasıya eğlendiler.
Menteşe Öğretmenevinde öğrencilerle bir araya gelen Vali Esengül Civelek, “İçişleri Bakanlığımız tarafından yürütülen Biz Anadoluyuz projesi kapsamında Ağrı’dan Muğla’ya hoş geldiniz. Proje birlikteliğimizin, var olan kardeşlik, dostluk duygularımızın pekişmesine, birliğimizin, beraberliğimizin güçlenmesine katkı sağlayacaktır” dedi.
Öğrenciler için Muğla’nın gezilip, görülecek yerlerini tanımaları amacıyla güzel bir program hazırlandığı belirten Vali Civelek, “Muğla’yı en iyi şekilde tanımanızı ve Muğla’mızın gezilip, görülecek yerlerini gezip görmenizi önemsiyoruz. Sizlere proje kapsamında keyifli, güzel bir tatil diliyorum. Gönüllerinizde, zihinlerinizde Ağrı’ya giderken güzel anılarınız olsun” diye konuştu.
Öğrencilerle tek tek sohbet eden Vali Civelek, toplu hatıra fotoğrafı çekiminin ardından öğrencilere hediye takdim etti.
Öğretmenevindeki programın ardından, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen tiyatro gösterimi izleyen öğrenciler keyifli zaman geçirdiler.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşleri Sayın Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında Muğla’yı Muş, Ağrı ve Bingöl’den bugüne kadar farklı dönemlerde gelen öğrenci ve öğretmenlerden oluşan 506 kişi ziyaret etti.
İçişleri Bakanlığı tarafından 180 günlük eylem planı kapsamında yürütülen proje ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri’ndeki 21 ilden 15 yaş ve altı okul çağındaki 50 bin öğrencinin yurdun çeşitli şehirlerini ziyaret etmesi sağlanıyor. İller arası gönül köprüsü kurulması, kardeşlik ruhunun geliştirilmesi, çocukların terör örgütlerinin istismarından ve kötü alışkanlıklardan uzak tutulması, huzura katkı sunulması, iller arasında kültürel ve ortak değerlerin paylaşılması hedefleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir