Vali Civelek, “Diktiğimiz her bir fidan ağaç, ağaçlarda orman olsun.”

Muğla Valisi Esengül Civelek, 21-26 Mart tarihleri arasında kutlanan Orman Haftası nedeniyle Düğerek Mahallesi Şehit İbrahim Karaoğlanoğlu İlkokulunda düzenlenen fidan dikimi etkinliğine katıldı.

Orman Bölge Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen etkinlikte Vali Civelek’in yanı sıra Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Cumhur Çoban, Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Muğla Orman Bölge Müdürü Mehmet Çelik, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, vatandaşlar, askerler, polisler, öğretmenler ve öğrenciler yer aldı.

Etkinlikte yaptığı konuşmasına Dünya Ormancılık Gününü kutlayarak başlayan Vali Civelek, “Dünya yaşamı için vazgeçilmez, canlılar için hayati öneme sahip ormanlarımız bizim en önemli doğal zenginlik kaynağımızdır. Gelecek nesillere doğal miras olarak bırakacağımız, doğamıza, ekonomimize, bizlere büyük katkıları olan ormanlarımızı korumak, geliştirmek, ağaç dikerek yeni orman alanları oluşturmak ve gelecek nesillere erken yaşlarda ağaç sevgisini, orman sevgisini aşılamak hepimizin görevidir, sorumluluğudur” dedi.

Muğla’nın yüzde 68’inin ormanlarla kaplı olmasından dolayı şanslı bir il olduğunu belirten Vali Civelek, “Biz ormanlarımızı korumak, geliştirmek için her yıl binlerce fidanı toprakla buluşturuyoruz. Diğer yandan da orman köylülerimizin gelir seviyesini arttırmak, refah seviyelerini yükseltmek için ceviz, badem, kestane, ıhlamur gibi gelir getirici türlerin ağaçlandırılmasına da önem veriyoruz. Dünya Ormancılık Günü etkinliklerimizin milli servetimiz olan ormanlarımızın korunması, geliştirilmesi, sahip çıkılması bilincine katkı sağlayacağına inanıyorum. Diktiğimiz her bir fidan ağaç, ağaçlarda orman olsun” diyerek konuşmasını tamamladı.

Daha sonra Vali Civelek ve protokol üyeleri öğrencilerle birlikte fidan dikti.

Fidan dikim töreninin ardından Vali Civelek beraberindeki heyetle mahalle meydanında vatandaşlarla bir araya gelerek vatandaşların sorunlarını, taleplerini dinledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.