Bahçeşehir Koleji Bodrum Kampüsü Öğrencileri Görme Engelli Çocukların ‘Göz’ü Oldular

29 Nisan 2018 Pazar günü Bodrum’da düzenlenen ‘’5.Global Run’’ etkinliğine Bahçeşehir Koleji Bodrum Kampüsü de katıldı.
Global Run Holding’in Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği ile iş birliği yaparak yürüttüğü organizasyona Bahçeşehir Koleji Bodrum Kampüsünden yirmi kişilik gönüllü grup da katılım göstererek spora destek verdi.
Sporun önemini her fırsatta vurgulayan ve hayatın her anında sporun bulunması gerektiği görüşüyle sporsal faaliyetler yapmayı amaçlayan Bahçeşehir Koleji Bodrum Kampüsünde, 7. ve 8. sınıf öğrencilerinden 20 kişilik gönüllü grup, görme engelli 20 öğrenci ile el ele tutuşarak koştu. Öğrenciler, böylelikle koşu sırasında görme engelli çocukların ‘göz’ü oldu.
Global Ports Bodrum Yolcu Limanında gerçekleşen koşudan kazanılan tüm gelirin Pırıltı Derneğine, görme engelli çocuklar için bağışlanması yönünden de önem taşıyan etkinliğe, gönüllü ekibin dışında yarışa katılmak isteyen tüm öğrenci, öğretmen ve veliler de davet edildi.
Yarışa katılan herkese bitirme madalyası ve yarış tshirtü Global Run tarafından sunuldu.
Önemli etkinliklerin merkezi haline gelen Bodrum’da gerçekleşen Global Run’ın içinde bulunmaktan gurur duyduklarını ifade eden Bahçeşehir Koleji Bodrum Kampüsü Müdürü Barış Anıl Çakır, “Sporun önemine vurgu yapan bu etkinliklere elimizden geldiğince katılmayı amaçlıyoruz. Öğrencilerimizin yelkenden basketbola, voleyboldan futbola kadar tüm spor aktivitelerinin içinde bulunması yanı sıra Bodrum için de değer taşıyan aktivitelerde yer alması onların sporu daha da sevmesini sağlıyor. Hem eğleniyor hem de sporun bir hayat felsefesi olması için atılımlarda bulunuyorlar.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir