Bodrum Belediyesi personeli öfke kontrolü semineri 

Bodrum Belediyesi’nin 2018 yılı “Hizmet İçi Eğitim Çalışmaları” kapsamında personele yönelik olarak düzenlenen kişisel gelişim seminerleri devam ediyor. 

Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezi’nde Sosyolog Sayra Sayar tarafından verilen “Asabiyet Bir Mazeret Değildir” adlı öfke kontrolü seminerinde, katılımcılara stresle baş edebilme ve öfke kontrolü konularında bilgiler verildi.

Sayra Sayar, öfke ve stresin yaşamın bir parçası olduğunu ve bununla baş etmenin öğrenilmesi gerektiği ifade ederek, strese neden olan faktörlerin fark edilip kontrol altına alınmasına dikkat çekti. Gün içinde karşılaşılan sorunların kişide oluşturduğu olumsuzlukların sadece iş hayatını etkilemediğini, aile ve sosyal yaşamı da bozabildiğine değindi. Sayar, stresle baş edebilmenin en temel yolunun ise kişinin buna sebep olan faktörleri fark edip kontrol altına alması olduğunu vurguladı.

İlgiyle takip edilen eğitim seminerinin sonunda personele katılım sertifikası verildi. Sosyolog Sayra Sayar’a da katkılarından dolayı çiçek ile birlikte teşekkür belgesi takdim edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.