MUĞLA’DAN 15 LİSE İZMİR’DE SAHNEYE ÇIKACAK!

’fizy 21. LİSELER ARASI MÜZİK YARIŞMASI’NDA SAHNE, MUĞLALI GENÇLERİN’’
Dünyanın en uzun soluklu ve en büyük gençlik organizasyonu, “fizy 21. Liseler Arası Müzik Yarışması” eleme heyecanı, İzmir elemeleriyle devam ediyor. Uzun zamandır büyük merakla bugünü bekleyen Muğlalı lise öğrencilerinden “Biz hazırız!” mesajları geliyor.
Serhat Hacıpaşalıoğlu önderliğinde, End Productions tarafından organize edilen ve her sene olduğu gibi bu sene de büyük ilgi görerek, başvuru rekoru kıran “fizy 21. Liseler Arası Müzik Yarışması” nın eleme heyecanı, İzmir elemeleriyle devam ediyor.
“Dünyanın En Başarılı Gençlik Organizasyonu” ödülüne sahip yarışmanın İzmir elemeleri, 6-7 Nisan tarihlerinde İzmir Arena’da yapılacak. Muğla’dan 15 lisenin sahne alacağı elemelerde; 22 ilden 213 okul, büyük ödüller için yarışacak.
Muğla’yı 15 Lise Temsil Edecek
Muğla’yı İzmir’de; Özel Profesyonel İlgim Anadolu Lisesi, Halıcı Ahmet Urkay Anadolu Lisesi, Ted Bodrum Koleji Özel Anadolu Lisesi, Özel Fethiye Hatem Anadolu Lisesi, Turgutreis Anadolu Lisesi&Fethiye Fatih Anadolu Lisesi, Özel Türk Koleji Marmaris Anadolu Lisesi, Fethiye Anadolu Lisesi, Göcek Süleyman Şatır Anadolu Lisesi, Özel Özalp Anadolu ve Fen Lisesi, Özel Milas Sınav Temel Lisesi, Bodrum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Marmaris Nurettin Gençalioğlu Anadolu Lisesi, Özel Bodrum Uğur Anadolu Lisesi&Bodrum Anadolu Lisesi temsil edecek.
Muğlalı öğrencilerin, profesyonel olarak hazırlanan sahnede performanslarını sergileyeceği İzmir elemelerinde Muğla’nın yanı sıra; Adana, Afyon, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Burdur, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Hatay, Isparta, İstanbul, İzmir, Kütahya, Karaman, Manisa, Sakarya ve Uşak’tan gelen öğrenciler de kıyasıya yarışacak.
İzmir Elemelerinin Performansları fizy’de!
Müzik aşkıyla yanıp tutuşan gençler, gerçek müzik deneyimini bu sene fizy ile yaşamaya başladılar. fizy 21. Liseler Arası Müzik Yarışması’nda bu yıl jürinin seçtiği finalistlere ek olarak,6 finalist daha eklenecek. İzmir elemelerinde yer alan 213 okulun performans videosu, fizy uygulaması üzerinden izleyicilerin beğenisine sunulacak, videolara eklenen “beğen” özelliğiyle de internet oylaması yapılacak. Ayrıca, aday grupların destekçileri, sevdikleri performansları fizy üzerinden paylaşarak milyonlara ulaştırma fırsatı da yakalayacak.
HAYALLERİ SÜSLEYEN ÖDÜLLER
‘’fizy 21. Liseler Arası Müzik Yarışması” için 81 ildeki 8.000 liseli yarışmacıyı, birbirinden değerli ödüller bekliyor. Serhat Hacıpaşalıoğlu önderliğindeki End Productions tarafından, 21 yıldır başarı ile organize edilen yarışmanın ödülleri arasında; fizy’den cazip para ödülleri, eğitim sponsoru Okan Üniversitesi tarafından, 3 öğrenciye karşılıksız olarak verilecek eğitim bursu da yer alıyor. Yarışmadaki kategoriler ve ödüller şöyle;
Yarışmanın “İcra” dalında ilk üçe giren gruplar için:
1.lik ödülü: 10.000 TL
2.lik ödülü: 7.500 TL
3.lük ödülü: 5.000 TL
Orkestra / Sahne Performansı dallarında ilk üçe giren gruplar için:
1.lik ödülü: 6.000 TL
2.lik ödülü: 4.000 TL
3.lük ödülü: 2.000 TL
Kız Solist / Erkek Solist / Enstrüman dallarında ilk üçe giren yarışmacılar için:
1.lik ödülü: 3.000 TL
2.lik ödülü: 2.000 TL
3.lük ödülü: 1.000 TL
Okan Üniversitesi’nin eğitim bursları:
%100 Okan Üniversitesi Konservatuvarı Eğitim Bursu
%50 Okan Üniversitesi Konservatuvarı Eğitim Bursu
%30 Okan Üniversitesi Konservatuvarı Eğitim Bursu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir