Vali Civelek, Ağrılı Öğrenciler ile Bir Araya Geldi

Muğla Valisi Esengül Civelek, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde, İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında Ağrı’dan gelen 50 öğrenci ve 2 öğretmeni Muğla’da misafir etti.

İller arasında kültürel ve ortak değerlerin paylaşılması, kardeşlik ve huzura katkı sağlaması, gençlerin terör örgütlerinin istismarından ve kötü alışkanlıklardan uzak tutulması amacıyla gerçekleştirilen proje doğrultusunda ilk olarak Menteşe’ye gelen öğrenciler ilçenin tarihi, kültürel, turistik ve manevi yerlerinden Kurşunlu Camii, Yağcılar İşhanı, Konakaltı Kültür Merkezi ve Muğla Müzesini ziyaret ettiler.

Ziyaretin ardından öğrenciler Muğla Valisi Esengül Civelek ile bir araya geldiler.

Vali Civelek’e, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Serkan Öçalmaz eşlik etti

Muğla Sıtkı Koçmam Üniversitesi’ndeki Programda yaptığı konuşmada öğrencileri Muğla’da ağırlamaktan ve misafir etmekten memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Civelek, öğrenciler için çok güzel bir gezi programı hazırladıklarını belirterek, öğrencilerin güzel hatıra ve izlenimlerle memleketlerine dönmeleri temennisinde bulundu.

Vali Civelek, yakından ilgilendiği öğrencilere günün anısına hediye takdim etti.

Toplu fotoğraf çekiminin ardından, öğrenciler Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen tiyatro gösterisine katıldılar.

Muğla gezisi kapsamında Öğrenciler Akyaka’da Azmak turunun ardından  Ula göletini ve Thera Antik Kentini ziyaret edecekler.

Biz Anadoluyuz Projesi kapsamında Muğla’yı Muş, Ağrı ve Bingöl’den bugüne kadar farklı dönemlerde gelen öğrenci ve öğretmenlerden oluşan 2150 kişi ziyaret etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir