E.ŞAFAK ASLAN’IN FESTİVAL FİLMİ GÜMÜŞLÜK ATÖLYE’DE TAM NOT ALDI

            Bodrum’da Genç yönetmen Emek Şafak Aslan’nın son çektiği uluslararası festival filmi “Kuzey Rüzgarında Bir Yıldız“ filminin galası Gümüşlük Atölye’de geçtiğimiz günlerde gerçekleşti. Sinema severlerle buluşan genç yönetmen filmin yurtiçi ve yurtdışı festivallere katılmaya hazır olduğunu ifade etti. Aslan filmin senaryosunu uyuşturucuya dikkat çekmek üzere yazdığını, filminin ayrıca ulusal ve uluslararası festivallere katılmaya başlayacağını belirtti.
            Filmin izleyiciden tam not aldı. Galada yönetmen ile izleyici arasında soru cevap şeklinde bir söyleşi düzenlendi. Ayrıca filmin kamera arkaları gösterildi.
           1991 doğumlu genç ve başarılı yönetmen Şafak Aslan “Geçtiğimiz yıllarda çektiğim “7 Dakika” filmin projesini ortaya koyduğumuz yıl Muğla’da en yüksek intihar oranı yaşanmıştı buna dikkat çekmek için 7 Dakika filmini çekmiştim. “İnsan Gibi” kısa filmimde ise savaşlardan kaçıp vardı. Bu filmi denizlerde boğularak yaşamını yitiren mültecilere ithafen çektim” dedi. Genç yönetmen “Kuzey Rüzgarında Bir Yıldız“ filminde de uyuşturucuya dikkat çekerek sosyal sorumluluk projelerine yeni bir imza daha attı.
           ESAslanProjects yapımcılığındaki filmin oyuncuları Çağla Açar, Nuri Karadeniz, Berkan Cengiz, Hakan Mızrak, Sabahattin Akan sahne alırken, seneryosunu ve kursunu Fatoş Karakaya, Emek Şafak Aslan yaparken Görsel Efekt Süpervizörü: Göktuğ Gereyhan, Sanat Yönetmeni: Fatoş Karakaya Müzik: Berk Bekar Görüntü Yönetmeni: Emre Özsoy üstlendi.
Yönetmen E.Şafak Aslan’nın diğer filmleri şöyle;
Yönetmenliğini Yaptığı Belgesel Filmler
The Rhythm of London – 2017 …. Belgesel
Bodrum – 2016 …. Belgesel
Hürriyete Doğru – 2013 …. Belgesel
Yönetmenliğini Yaptığı Kısa Filmler
Kuzey Rüzgarında Bir Yıldız – 2017 …. Orta Metraj Film
İnsan Gibi – 2016 …. Kısa Film
7 Dakika – 2014 …. Kısa Film
1. Marmaris Kısa Film Festivali, Gösterim. 2014
Umuttan Toprağa – 2008 …. Kısa Film

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.