Gökova İlave Kanalizasyon Proje Çalışmaları Devam Ediyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü, Ula İlçesi’nin Gökova Mahallesi’nde kanalizasyon altyapısı bulunmayan mevkide kanalizasyon hattı, terfi hattı, 1 adet paket terfi istasyonu ve 18 adet kanalizasyon bacası yapım çalışmalarına devam ediyor.

İl genelinde altyapı çalışmalarını aralıksız sürdüren Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, kanalizasyon altyapısı bulunmayan mahallelerin sıkıntılarını çözmeye devam ediyor. Son olarak MUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından, Ula ilçesi Gökova Mahallesi ilave kanalizasyon projesi yapım işi çalışmalarına başlandı. Ayrıca bölgede kanalizasyon hattının yanında, terfi hattı, 1 adet paket terfi istasyonu ve 18 adet kanalizasyon bacası yapım çalışmaları sürüyor.

Kanalizasyon çalışmalarının yüklenici firma tarafından birçok iş makinası ve personelle birlikte yoğun bir şekilde devam ettiğini vurgulayan MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, şu ana kadar terfi hattı yapım çalışmalarının tamamlandığını, kanalizasyon hattı, paket terfi istasyonu ve kanalizasyon bacası çalışmalarının yapımının devam ettiğini belirtti.

ÇALIŞMALARIN AĞUSTOS AYI İÇERİSİNDE BİTİRİLMESİ PLANLANIYOR

Gökova Mahallesi ilave kanalizasyon projesi ihale bedelinin yaklaşık 1 Milyon TL’yi bulduğunu ifade eden Ülgen, “Ula ilçesi Gökova Mahallesi ilave kanalizasyon projesinde 10 Ocak 2018 tarihinde yüklenici firma ile sözleşme imzalandı ve işin yer teslimi 19 Ocak 2018 tarihinde yapıldı. Yüklenici firma tarafından birçok iş makinesi ve personelle birlikte yoğun bir şekilde devam eden çalışmaların Ağustos ayı içerisinde bitirilmesi planlanıyor” dedi.

“BAŞKANIMIZ KANALİZASYON SORUNUNUN HEMEN ÇÖZÜLMESİNİ İSTİYOR”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün kanalizasyon sorunu yaşayan mahallelerin sorunlarının bir önce çözüme kavuşturulması talimatıyla hareket ettiklerini belirten Ülgen, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Osman Gürün, Gökova Mahallesi’nin kanalizasyon sorununun bir an önce çözülmesi için talimat verdi. Başkanımız gerekirse projenin tamamlanma süresine bakılmaksızın kanalizasyon çalışmalarının planlanan tarihten daha önce bitirilmesi ve vatandaşlarımızın bir an önce kanalizasyon altyapısına kavuşmasını istiyor. Başkanımızın kanalizasyon altyapısına verdiği önemi dikkate alarak çalışmaların erken bitmesi için yüklenici firma ve biz elimizden ne gelirse yapmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

“AMACIMIZ VATANDAŞLARIMIZA DAHA TEMİZ BİR ÇEVRE YARATMAK

Özellikle Gökova Mahallesi’nde yaz sezonunda nüfusun arttığını vurgulayan Ülgen, “Kanalizasyon projesi tamamlandıktan sonra Gökova villaları için eskiden beri kullanılan fosseptik çukuru iptal olup yeni hatta bağlanarak kanalizasyon sorunu çözülecektir. Amacımız çevrenin kötü kokulardan arındırılması ve vatandaşlarımıza daha temiz bir çevre yaratmak. Bu nedenle projelerimizi hayata geçirmeye devam ediyoruz. Kapsamlı ve titiz bir şekilde yaptığımız çalışmalar sonucunda her mahallenin ve sokağın alt yapı ihtiyaçlarını tespit edip, eksikliklerini gideriyoruz. Vatandaşlarımıza daha iyi hizmet sunmak için yapılan alt yapı çalışmalarımız il genelinde farklı yoğunluklarla devam edecek” diyerek sözlerini tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir