İMGE KİTAPEVİ’NDE YAZAR NECLA AKDENİZ “GÖK KUŞAKSIZ” KİTABINI İMZALADI

Bodrum’da Yazar Necla Akdeniz “Gök Kuşaksız” adlı ilk kitabını Bodrum Oasis’teki İmge Kitapevi’nde imzaladı. Kitabın ilk sayfasını “Bütün Güzel Çocuklara” diyerek başlatan Yazar Necla Akdeniz, kitabı Ankara katliamında yaşamını yitirenlere ithaf ettiğini belirtti.
Bodrum Gümüşlük’te yazdığı kitabı “Gök Kuşaksız” kitabının imza gününde yoğun katılım gerçekleşti. Yakın dostları Necla Akdeniz’i yalnız bırakmadı.  
Kitabın içeriği hakkında açıklamalarda bulunan Necla Akdeniz “Bu ilk kitabım ve büyük heyecan yaşıyorum. Aslında ilk başladığım kitap bu değil ilk yazmaya başladığım kitabımda da sona doğru yaklaşıyorum. Sanırım önümüzdeki aylarda ikinci kitabımda yayın hayatına girecek.
Bu kitaptaki hikaye aslında 3 yıl önce 10 Ekim’de büyük acılar yaşadığımız Ankara katliamından sonra oldu. İlk yazdığım romanı yarım bırakmak zorunda kaldım. Yaşadığım hüzünler ve duygu yoğunluğu beni çok etkiledi. Özellikle yaşamını yitiren LGBT hakları savunucusu gençlerden Berna Koç’un bebeklikten bu yana yetiştirme yurdunda büyüyüp, yaşam mücadelesi içindeki hayatı beni etkilenmişti ve bunları bir kurgu olarak yazıya dökmek istedim. Daha sonra bir taksi şoförü ile bir basketbolcuyu bu romanda buluşturdum. Onların yakınlaşması anlatılıyor. Kitap biraz sosyal meseleler, biraz hüzün, biraz aşk, biraz hayat, biraz bizi ve birbirimizi bulabileceğimiz bir roman oldu bence. İmza günlerimiz önümüzdeki aylarda da devam edecek ilk durağımız Eylül’de İzmir ve İstanbul olacak” dedi.
Necla Akdeniz 1963 İstanbul Doğumlu. İzmir’de Ege Üniversitesi Felsefe Bölümünü bitirdi. Uzun yıllar bilişim sektöründe yöneticilik yaptı, daha sonra kendi şirketini kurdu. 2013 şirketini devrederek şehirden ayrıldı. Bodrum Gümüşlük’e yerleşti. İki çocuk annesi Necla Akdeniz, çocuklarını özgür bıraktı. Şimdi yazıyor… 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir