MUĞLALI BİSİKLETÇİLER ANITKABİR’DE

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında 4.sü düzenlenen Samsun’dan Muğla’ya Bisiklet Turu TUR19 Kapsamında Samsun Ankara Etabı sonrası geceyi Ankara’da geçiren ekibimiz, Ankara Afyon rotası öncesinde Anıtkabir’i ziyaret etti.

Ata’nın İzinde 4.sünü gerçekleştirdiği 1100 km lik etabın verdiği haklı gurur ve onur ile Ata’nın huzuruna çıkan Muğlalı Bisikletçiler, Mozoleye Çelenk koyduktan sonra Saygı duruşunda bulundular. 
Daha sonra Bisiklet İl Temsilcİsi tarafından Anıt Özel defteri imzalandı. Anıtkabir Müzesini de gezen Bisikletçilerimiz daha sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Faruk Özçelik’in ev sahipliğinde Gençlik ve Spor Bakanlığımız Kafeteryasında dinledikten sonra Afyon etabına start verdi. 

2. GÜN 260 KM PEDALLANDI 

  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında 4.sü düzenlenen  Samsun’dan Muğla’ya Bisiklet Turu TUR19 Kapsamında Ankara-Afyon Etabı Pedallandı.

Sabah erken saatlerde Anıtkabir ve Bakanlık ziyaretleri ardından verilen startta 260 km yol kat eden Muğlalı Bisikletçilerimiz Ankara ve Afyon Valiliklerimiz tarafından alınan olağanüstü Sağlık, escort ve güvenlik tedbirleri ile sorunsuz bir şekilde sona erdi. Özellikle 1295 km lik zorlu Afyon Köroğlu Belini sorunsuz geçen Bisikletçilerimiz Afyon girişinde Afyonkarahisar Bisiklet İl Temsilcimiz ve bir grup Bisikletli tarafından karşılandı. Geceyi Afyon Öğretmen evinde geçiren Muğlalı Bisikletçilerimiz sabah Afyonkarahisar Valiliğimiz önünde düzenlenen törenden sonra 221 km lik Afyon-Denizli etabını pedallayacak.

Ankara ve Afyon’da Emniyet ve sağlık birimlerince alınan tedbrilerin ve TUR 19 a verilen önemin kendilerini son derece mutluettiğini belirten Bisiklet Federasyonu Muğla İl Temsilcisi İlker Cömert, 4.sünü düzenlediğimiz Samsundan Muğla’ya Bisiklet Turuna verilen değer ve gittiğimiz yerlerde gördüğümüz ilgi ve alaka bizi mutlu ediyor. Umarım sorunsuz kazasız belasız Turumuzu başarı ile tamamlayabiliriz dedi. Bisikletçilerin genç ve Yıldız sporculardan oluştuğunu belirten Cömert buna rağmen zorlu bir etabı başarı ile pedallıyorlar kendileri ile gurur duyuyorum ayrıca, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinden bu işe gönül vermiş arkadaşlarımız destek hizmetleri veriyorlar. Bununla beraber yine bisiklet sporuna, bisiklete gönül vermiş, Muğla İl Sağlık Müdürlüğünde görevli Paramedik bir arkadaşımızda pedal çeviriyor. Hepsini kutluyorum dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir