BODRUMLULAR BODRUMUN ADAYINI KUCAKLIYOR

Hızla yaklaşan 24 Haziran seçimleri için tüm adaylar hızla ziyaretlerini gerçekleştirirken, Bodrum’un tek kadın milletvekili adayı ve Muğla Bölgesindeki tek Bodrumlu aday Av. Emine Yenilmez Aydemir de tüm hızıyla vatandaş ve sivil toplum kuruluşları ile bir araya geliyor.

CHP’nin Muğla Milletvekili Aday Listesinde 6. Sırada yer alan Bodrumlu ve Bodrum’dan tek kadın milletvekili adayı olan Avukat Emine Yenilmez Aydemir, geçtiğimiz gün Mumcular’da esnaf ve Pazarcıları ziyaret ederek, vatandaşlarla kucaklaştı. Milletvekili adayı Süleyman Girgin, CHP Bodrum İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Engin Başol, Bodrum Belediye Meclis Üyeleri Hüseyin Özten ve Mehmet Melengeç ile mahalle temsilcilerinin kendisine eşlik ettiği ziyaretlerde esnaf ve vatandaşlarla uzun uzun sohbet eden Aydemir, Mumcular’ın ardından Yeniköy, Sazköy, Pınarlıbelen, Çamarası köylerini de ziyaretlerine ekledi.

Yaptıkları ziyaretlerde kendisine gösterilen ilgiden ve halkın genel tutumlarının ve söylemlerinin  “TAMAM” olduğunu görmekten dolayı oldukça memnun olduğunu belirten Av. Emine Yenilmez Aydemir, aynı zamanda vatandaşların Bodrum’dan bir adayı üst sıralarda görmek istediklerini vurguladıklarını sözlerine ekledi. Hem Bodrumlu, hem de kadın bir adayın Muğla Milletvekilleri arasında olmasının vatandaşların en büyük arzuları içerisinde olduğunu da belirten Aydemir, kendisine gelen “öncelikle bir kadın olarak sonrasında da Bodrumlu bir aday olarak neden CHP listenin üst sıralarında yer vermedi?” sorularını da; “Bu bir başlangıç. Şimdi 6. Sıradan seçimlere giriyorum. Ancak önümüzdeki seçimlerde daha üst sıralarda yer alacağıma eminim.” Diyerek cevapladı.

Vatandaşlarla yaptığı sohbetlerin ardından kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyenleri de kırmayan Aydemir ve beraberindeki heyet, ziyaretlerine Gümüşlük’te devam etti. Gümüşlük esnafının da kendisine büyük ilgi gösterdiği ziyaretlerin ardından bir açıklama yapan CHP’nin Bodrumlu Muğla Milletvekili Adayı Av. Emine Yenilmez Aydemir, şunları söyledi.

“Bodrum bayrağını bu seçimlerde Bodrumlu bir kadın olarak Muğla Milletvekili adayı olarak dalgalandırmak benim için büyük bir onur. Ülke genelinde yaşandığı sanılan umutsuzluğun, gerçekte olmadığına şahit olmanın mutluluğunu yaşarken, bu seçimlerde kendim ve milletimiz için çok köklü değişikliklerin yaşanacağını düşünüyorum. 

Bugüne kadar Cumhuriyet Halk Partisi içerisinde büyük-Küçük ayrımı yapmadan sayısız görev aldım. CHP’ye ve Atatürk’e olan sevgi ve bağlılığımı, bana ailemden miras kalmış bir hazine olarak görüyorum. Özellikle CHP’ye olan bağlılığımda bir dönem CHP Bodrum İlçe Başkanlığı görevini üstlenen amcam Ali Yenilmez’in payı asla küçümsenmez.

Siyaseti erkek egemen kalıplardan kurtarmak, her alanda kadına yönelik şiddeti mahkûm etmek, çocuk istismarının kökünü kazımak, doğamızı ve Atatürk’ün bize emaneti olan Cumhuriyetimizi sonsuza dek yaşatmak, aydınlık, çağdaş bir Türkiye’nin genç ellere emanet edilmesi için, ülkemizi karanlığa sürükleyenlerle mücadele etmek için, partim olan CHP’den, Muğla Milletvekili adayıyım.

Ülkemizin geleceği için, Gökova’nın akıbeti için, Bodrum’un yaşayanları, kadınları ve gelecek nesilleri için Bodrum’u bir Bodrumlu olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsil edebilmek için, seçimlerde hepinizden destek istiyorum.”

Bodrumlu ve Bodrum’dan tek kadın milletvekili adayı olan Avukat Emine Yenilmez Aydemir, seçim gezileri kapsamında ziyaretlerine Bodrum Mimarlar Odası, Bodrum Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası ile Bodrum Otelciler Derneği’ne yaptığı ziyaretlerle sürdürerek, sektör temsilcileri ile bir araya geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir