Ryanair Dalaman seferleri başladı…

Dünyanın farklı bölgelerine uçan Ryanair Ryan Air’in Dalaman-Dublin seferleri başladı. Dublin’den Dalaman’a 184 yolcusuyla dolu olarak gelen ilk uçak su takı ve törenle karşılandı.

YDA Dalaman Havalimanı Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Güvenç:

“Bugün Dublin’den Dalaman’a ilk seferini yapan Ryan Air bir dünya devi. Avrupa’nın en çok yolcu taşıyan Hava yolu firması. 2017’deki yolcu sayısı 120 milyona  ulaştı

Ağırlıklı Avrupa olmak üzere Dünyanın farklı bölgelerine uçan Ryan Air’in Dalaman-Dublin seferleri başladı.

Dublin’den Dalaman’a 184 yolcusuyla dolu olarak gelen ilk uçak su takı ve törenle karşılandı.

Uçaktan inen yolculara YDA Dalaman Havalimanı personeli tarafından çeşitli ikramlarda bulunuldu.

 Dublin’den Dalaman’a başlayan uçuşlar nedeniyle YDA Dalaman Havalimanı Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Güvenç ve Ryan Air’i temsilen Nikolas Lardis (Ryanair Sales & Marketing Manager), Anna Dimou (Ryanair Sales & Marketing Executive), Ramazan Gümüş TGS Dalaman İstasyon Müdürü ile YDA Dalaman Havalimanı İş Geliştirme Direktörü Orçun Songur birlikte pasta kestiler.

Ryan Air’in Dalaman’a yaptığı ilk sefer hakkında değerlendirmelerde bulunan YDA Dalaman Havalimanı Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Güvenç, ağırlıklı Avrupa olmak üzere,dünyanın farklı bölgelerine uçan Ryanair Ryan Air’in Dalaman’a ilk seferini yaptığını ve Dublin’den kalkan uçağın Dalaman’a dolu olarak geldiğini belirterek, “Çağımızda uçakla seyahat eden insanların büyük bir bölümü uçuş tercihlerine internet üzerinden karar veriyor, uçak rotalarını,bilet fiyatını araştırıyor. Connectivity çok önemli hale geldi. Yolcuların bölgemize erişimi sadece direk değil endirekt hatlardan da olabilecek , bu amaçla  internet üzerinden bilgiye ulaşmak ve minimize maliyetle seyahat etmek bir yaşam biçimi haline geldi. Bu imkanları Low cost Airline firmaları sağlamaktadır. Ryan air in websitesini her gün 1.5 milyon kişi ziyaret etmektedir . Diğer bir bir ifadeyle dünyanın en büyük digital billboard’dudur.

Seyahat edenler ,Tatil yapacağı veya gezeceği destinasyon hakkında websitelerde kapsamlı araştırma yapıyor. Dijital dünyadaki gelişmeleri takip etmek bu nedenle önemli hale geldi.Bundan birkaç gün önce Marmaris’te Turizm ve Kültür Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü önderliğinde, YDA Dalaman Havalimanı ile turizm kuruluşları ev sahipliğinde dünyanın dijital devleri “Amadeus IT Group” ile “Tripadvisor” yöneticilerinin katılımıyla bir çalıştay düzenledik. Çalıştayda dijital dünyada Dalaman bölgesinin nasıl yer alacağı ve dijital dünyaya nasıl entegre olacağını ve bununla ilgili projeleri  konuştuk.

Bu çerçevede yakın bir tarihte dijital dünyada daha çok yer alacağız. Dolayısıyla  havayolları ile seyahati tercih eden insanlar bölgemizle ilgili bilgilere  daha kapsamlı ve daha hızlı erişecekler.Bize düşen görev, dijital alanda bölgenin tanıtımını kapsamlı şekilde yapmak.

Bugün Dublin’den Dalaman’a ilk seferini yapan Ryan Air bir dünya devi. Avrupa’nın en çok yolcu taşıyan havayolu firması. 2017’deki yolcu sayısı 120 milyona ulaştı.

Hedefleri 430 uçaklık filolarını dahada büyüterek 2020’li yıllarda 200 milyon yolcuya ulaşmak.

Ryan Air’in Ortadoğu bölgesinde yeni başladığı seferlerle ilgili de çalışmalarımız sürüyor. Ryan Air bu sene Dublin ve Bratislava’dan Dalaman’a uçacaklar.

Önümüzdeki yıllarda Litvanya Polonya ve Avusturya gibi ülkelerden Dalaman’a yeni uçuşlar planlıyoruz. Bölgemize ve turizm sektörüne hayırlı olsun. Uzun süren görüşmelerimizden Sonra Dalaman’a uçma Kararı alan Ryan Air yönetimine ve emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum”

Ryan Air Açıklaması

Ryan Air’den Nikolas Lardis  (Ryanair Sales & Marketing Manager) tarafından yapılan yazılı açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

“Yeni haftalık yaz boyunca Dublin’den en yeni havalimanımız Dalaman’a yapılacak uçuşumuzu resmi olarak tanıtmaktan memnuniyet duyuyoruz. Bu yeni rotanın başlangıcını kutlamak için, Haziran ve Temmuz aylarında seyahat için sadece 9,99 € ‘dan başlayan fiyatlarla Dublin’den Dalaman’a satış yapılmaktadır. Bunlar sadece Ryanair.com web sitesinde 27 Haziran Çarşamba günü gece yarısına kadar geçerlidir. Son derece ekonomik fiyatlarla sattığımız biletlerin kısa zamanda tükeneceğini düşünüyorum. Müşterilerimiz “www.ryanair.com” adresinden giriş yaparak ve bu fırsattan yararlanabilirler. ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir