Doğa Koleji Bodrumlu Öğrencileriyle Buluşmaya Hazır

Eğitimde fark yaratan konseptleri ile Doğa Koleji, Bodrum’da 2018-2019 eğitim-öğretim yılında açılarak öğrencileri kaliteli eğitim ile buluşturacak. Bodrumlu öğrencilerin geleceğine ışık tutacak Doğa Koleji, hazırlıklarını tamamladı.

Doğa Koleji 2018-2019 eğitim-öğretim yılında Bodrumlu  öğrencileri kaliteli eğitimiyle buluşturacak. Yoğun göç alan Ege’nin incisi Bodrum’da, eğitimde fark yaratan konseptlerini, kaliteli eğitim anlayışını öğrencilere sunmak için gün sayan Doğa Koleji, son hazırlıklarını tamamladı.

Türkiye’nin eğitim sektörüne yön veren Doğa Koleji, sunduğu yüksek standartlardaki hizmet kalitesiyle öğrencilerine, çalışanlarına ve topluma değer katmaya devam ediyor. Doğa Koleji yeni dönemde açacağı kampüslerle sayısını 124’e çıkaracak. Türkiye’de kaliteli eğitim ile tanışmayan öğrenci bırakmamak için mücadele ve emek veren Doğa Koleji, Anadolu’yu İstanbul’dan ayırmıyor. İstanbul, Ankara gibi şehirlerde bulunan kampüslerinden, Anadolu’da bulunan okullarının,  kampüs fiziki ve eğitim şartları hususunda hiçbir farkı olmadığını dile getiren Doğa Koleji Genel Müdürü Lüle, her öğrenciye aynı titizlikle yaklaştıklarını dile getirdi. “Bodrum rüzgarının Doğa’dan eseceğini belirten Lüle,  Bodrum Doğa Koleji kampüsünde anaokulundan liseye eğitim verileceğini söyledi.

Bodrum Doğa Koleji Kayıt Avantajları devam ediyor

Bodrum Başarısı Doğa ile Yükselecek

Doğa Koleji erken kayıt avantajları Bodrum’da da devam ediyor. Kayıtların kontenjanlarla sınırlı olduğunu belirten Lüle, Bodrumlu velilerin ve öğrencilerin ilgisinden, eğitime verdiği önemden oldukça memnunuz” dedi. Lüle,  kaliteli eğitime önem veren ve destek olan bir şehrin öğrenci başarısının kaçınılmaz olacağını ifade etti. Ailelerin çocuklarını öncelikle güven duyarak emanet edeceği Doğa Koleji Bodrum kampüsü, öğrencilerin akademik başarısını yükseltecek, yabancı dil ve Doğa Konseptli eğitim metotları ile onları geleceğin liderleri olarak yetiştirecek.

Fen, Teknoloji ve Bilimle Ayrıcalıklı Lise Eğitimi

Bodrum kampüsünde yer alan Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi, teknolojik ve bilimsel müfredatıyla geleceğin bilim insanlarını yetiştirmeyi hedefliyor. Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Liselerinden mezun öğrenciler araştırmacı, yenilikçi, ülkemizin geleceğine yön verecek, fen ve bilim dallarında donanımlı bireyler olarak kariyer hayatlarına bir adım önce başlayacaklar. Öğrencilerimiz bu ayrıcalıklı lise eğitimiyle dünyanın en saygın üniversitelerinden kabul ve burs imkanına sahip olacaklar ve üniversite eğitimlerini yurtdışında sürdürebilecekler. Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencilerine, ilk yılı İngilizce hazırlık sınıfı dahil olmak üzere toplam 5 yıllık eğitim imkanı sunuyor. Müfredatı özenle hazırlanan fen ve teknoloji liselerinde ileri derece robotik ve kodlama, temel mühendislik, elektrik-elektronik, genetik dersleri sunduğu ayrıcalıklardan bazıları… İnovatif bir eğitimi benimseyen Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Liselerinde Anadolu lisesi ve Doğa Kolejinin lise MBA programı olan t-MBA müfredatı da devam ediyor.

Doğa’dan Proje Modeli ile Eğitim İmkanı

Bilim ve teknolojinin baş döndürücü bir hızla değiştiği günümüzde artık okul müfredatları öğrencilere bilgi değil, beceri kazandırmaya yönelik geliştirilmektedir. Bu bilinçle Doğa Koleji lise eğitimine, t-MBA eğitiminin yanına proje modelli lise eğitimini de koyarak öğrencilerine 21. yüzyılın gerektirdiği tüm yeterlilikleri kazandırmayı hedeflemektedir.

Lüle, proje modeli eğitim sistemin tüm detaylarıyla şöyle açıkladı:

“Proje modelli lise eğitimi ile öğrenciler bilimsel süreç becerileri kazanacak, böylece doğayı ve olayları bilimsel bir bakış açısıyla değerlendirebileceklerdir. Öğrencilerimiz araştırma, inceleme, problem çözme, iletişim, fen okur yazarlığı, teknoloji okur yazarlığı, eleştirel ve yaratıcı düşünme, işbirliği yapabilme becerileriyle donanmış olarak yetişerek dünyada akranlarıyla yaşadıkları yüzyılın gereklerine uygun şekilde yetişeceklerdir. Söz konusu bu 21. yüzyıl becerilerinin yanı sıra bilgiye ulaşma, girişimcilik ve disiplinler arası işbirliği becerilerini de geliştirerek kendi yeteneklerini hayata geçirme şansına sahip olacaklardır. Bu amaçla her bir öğrencimizi titizlikle değerlendirerek onların kişilik özellikleri ve yönelimleriyle öğrenme stillerini saptayarak onların ilgi ve yeteneklerine uygun projeler tasarlamaları ve uygulamaları hedeflenmektedir. Böylece daha önce dünyada çok az uygulaması görünen merak, ilgi, yetenek ile bilimsel projelerin aynı potada birleştirilmesi sağlanarak öğrencilerin öğrenme motivasyonları artırılacaktır.”

Proje Tabanlı Öğrenme Öğrenciye Neler Kazandırır?

Öğrencilerin proje tabanlı eğitim ile başarılarını etkiyecek birçok olumlu özellik kazanacağını belirten Lüle, şunları söyledi:

“Yapılan bilimsel araştırmalara göre proje tabanlı öğrenme, problem çözme, araştırma, inceleme, eleştirel ve yaratıcı düşünme, interdisipliner düşünme, seçme, planlama, yürütme (öz düzenleme), yaparak yaşayarak öğrenme, bilgiye ulaşma, teknolojiyi kullanma, iletişim gibi akademik başarıyı olumlu etkileyen beceriler kazanılır. Bunun yanı sıra işbirliği yapma, paylaşma, dayanışma, sorumluluk alma ve akran öğrenmesi gibi sosyal beceriler de proje tabanlı öğrenme modeliyle üst düzeyde gelişmektedir.”

Lüle, Doğa Koleji olarak öğrencilerinin bilişsel sosyal gelişimlerini proje yöntemiyle destekleyerek onların bütünsel gelişimini sağlamayı hedeflediklerini ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.