LÖSEMİLİ MİNİKLER BODRUM’DA GÜNEŞİN VE DENİZİN KEYFİNİ ÇIKARIYOR!

Tedavileri sürecinde sosyal hayattan, arkadaşlarından, tatilden, denizden uzak kalan lösemili minikler LÖSEV’in Bodrum’daki Oteli’nde denizin ve güneşin tadını çıkarıyorlar. Aileleriyle birlikte doyasıya eğleniyorlar.

Lösemi ve kanserli çocukların tedavisi için morallerini yüksek tutmalarını için pek çok etkinlik düzenleyen LÖSEV 20. yılında bir ilki gerçekleştirdi. Bodrum Turgutreis’teki otelinde lösemili-kanserli çocuklara ve ailelerine ücretsiz tatil imkanı sağladı. Türkiye’nin dört bir yanındaki LÖSEV’e kayıtlı lösemili-kanserli çocuklar ve aileleri, Bodrum’a gelerek bir hafta boyunca tam pansiyon tatil yapıyorlar.

Deniz kıyısındaki otelin plajında oynayan, denize giren lösemili-kanserli çocuklar için gönüllü eğitmenler tarafından gerçekleştirilen aktiviteler de var. Yoga, nefes terapisi, yüzme, çeşitli oyunlar, seramik atölyesi gibi atölye ve etkinliklerle çocuklar denize girmedikleri zamanlarda da keyifli vakit geçiriyorlar.

Bir yandan hayatlarında hiç olmadığı kadar eğlenen, denizin tadını çıkaran çocuklar, öte yandan hayatları boyu kendilerine lazım olacak bilgileri de “Sağlıklı Yaşam ve Sağlıklı Beslenme” atölyesinde öğreniyorlar. Lösemili-kanserli çocuklar ve aileleri otel dışında da keyifli vakit geçirme imkanı buluyor. Çevre gezilerine katılıyorlar.

Lösemili oğluyla birlikte tatil yapma imkânı bulan bir anne “Biz oğlumla birlikte bu tatili duyduğumuzda çok heyecanlandık. Oteli bağışlayanlara, LÖSEV’e çok teşekkür ediyoruz. Güneşin, denizin tadını çıkarmamızı sağladıkları için minnettarız.” dedi.

Edirne’den lösemili oğluyla birlikte tatil yapmaya gelen Ceylan Toker ise “Çocuklarımızın zorlu tedavi sürecinden sonra burada hep birlikte eğlendiklerini görmek biz anneleri çok mutlu ediyor. Oteli bağışlayanlara, LÖSEV çalışanlarına çok teşekkür ediyoruz.” Diyerek duygularını ifade etti.

LÖSEV Bodrum Oteli bugüne kadar Çorum, Giresun, Eskişehir, Aksaray, Balıkesir, Konya, Karabük, İstanbul, Ankara, Kırklareli, Kayseri ve K. Maraş’tan aileleri ağırladı. Bodrum LÖSEV Oteli, yaz boyunca diğer illerden de aileleri ağırlamaya devam edecek.

LÖSEV’e kayıtlı 30 bini aşkın hasta var. Bunların yüzde 87’si asgari gelir düzeyinin altında olduğu için kendi olanaklarıyla tatil yapma imkânına sahip değiller. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.