ÖZLEN AYATA “ Kİ – SHE – SEL 5 ” ADLI DEFİLESİNDE, ORJİNAL DERİ VE TAMAMI EL İŞÇİLİĞİ TASARIMLARINI SERGİLİYOR !!!

Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde “Özlen Ayata Tasarım Atölyesi” adı ile kendi butiği bulunan Özlen Ayata, birbirinden zengin görsel sunumlara ve ince detaylara sahip deri ağırlıklı yelek, çanta, etek, takı ve aksesuar tasarımlarını izleyicileriyle paylaşacak.  Ayata’nın el işçiliğiyle zenginleştirdiği tasarımları, özgün olmasının yanı sıra, her bir tasarım ürünün tek olmasıyla da dikkat çekiyor. Kişiye özel tasarımlarıyla, ürünlere sahip olan kişileri özel hissettiren Özlen Ayata, Dibeklihan’ da bu yıl beşinci defilesini gerçekleştiriyor.

Tasarımları ve el işçiliği tamamen kendisine ait, orijinal deriyi dantel, taş, metal, kuş tüyleri ve birçok doğal malzemeyle birleştirdiği yelek, çanta, etek, elbise, kemer, saç ve beden aksesuarları ve takılardan oluşan  2018 Koleksiyonu’nun yer aldığı, “Kİ – SHE – SEL 5” adlı defile, 19. Temmuz . 2018, Perşembe, SAAT: 19.30’ da, Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü, Orhan Kemal Meydanı’ nda izleyicilerle buluşacak.

17 mankeniyle, yaklaşık 500 parça ürünün sergileneceği defile, sizlere bir görsel şölen sunmayı hedefliyor.

Elde diktiği deri gelinliği, 2017 defilesinde sergileyen Özlen Ayata, bu yıl da ayrıca deri gece elbiselerinin yer alacağını belirtiyor.

Doğanın hediyelerine, farklı kullanım şekilleriyle tasarımlarında yer veren Özlen Ayata; mühendislik eğitiminin de katkısıyla, moda sektöründeki deneyimlerini ve 17 kişisel, 6 karma sergi ve çok sayıda defilenin de kazandırdığı tecrübeleri birleştirerek oluşturduğu yeni koleksiyonuyla, günün her saatinde kullanılabilecek farklı ve rahat modeller sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.