DİBEKLİHAN KÜLTÜR VE SANAT KÖYÜ’NDE DEFİLE…

İKİ TASARIMCI ÖZLEN AYATA  &  GONCA ŞENOCAK

TAMAMI EL İŞÇİLİĞİ TASARIMLARINI DİBEKLİHAN’DA SERGİLİYOR!

Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde,  kendi adlarıyla ayrı ayrı butikleri bulunan Özlen Ayata ve Gonca Şenocak, “Kİ – SHE – SEL – İZ ” adlı defileyle tamamen özgün deri, gümüş ve birçok materyeli birleştirerek yarattıkları takı, aksesuar, giysi ve çantaları izleyicileriyle paylaşacak. Şenocak ve Ayata’nın el işçiliğiyle zenginleştirdiği tasarımları, özgün olmasının yanı sıra, her bir ürünün tek olmasıyla da dikkat çekiyor. 2018 Koleksiyon’ larının yer aldığı “Kİ – SHE – SEL – İZ” adlı defile, 17 Ağustos 2018 tarihinde, Cuma günü saat: 19.00’ da, Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü, Orhan Kemal Meydanı’nda izleyicilerle buluşacak.

Doğanın hediyelerini farklı kullanım şekilleriyle tasarımlarına aktaran Özlen Ayata; mühendislik eğitiminin de katkısıyla, moda sektöründeki deneyimlerini ve on yedi kişisel, altı karma serginin kazandırdığı tecrübelerle oluşturduğu yeni koleksiyonuyla, değişimin bir parçası olmayı hedefliyor.

Gümüş ustası Gonca Şenocak, almış olduğu ekonomi eğitimini bir yana bırakarak; Kapalıçarşı’da kuyumculuk deneyimi ve uzun yıllardır çeşitli sanat faaliyetleriyle uğraşmıştır. Kendi atölyesinde gümüş takı imalatı ve eğitiminin yanı sıra seramik sanatı yapmaktadır.

Defilede doğal taşlarla bezediği gümüş, deri ve çeşitli materyallerden oluşturduğu özgün takılarını sergileyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir