Bahçeşehir Koleji Muğla Kampüsü Açıldı

Muğla Valisi Esengül Civelek, Bahçeşehir Koleji Muğla Kampüsünün açılış törenine katıldı.

Açılış törenine Vali Esengül Civelek, Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Cumhur Çoban, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları ve Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ, Bahçeşehir Koleji Muğla Kampüsü Kurucu Temsilcisi Abdurrahim Tuna, protokol üyeleri ve veliler katıldı.

 Açılış töreni öncesi Vali Civelek ve protokol üyeleri okulu ve sınıfları gezerek, yetkililerden bilgi aldı.

 Muğla Valisi Esengül Civelek eğitimin önemine vurgu yaptığı açılış konuşmasında şu sözlere yer verdi:

“Hepimizin bildiği üzere günümüzde bilim ve teknolojide baş döndürücü bir hızla yaşanan değişimlerin, yeniliklerin, gelişmelerin takip edilmesi, bu sürece uyum sağlanması, bilgiye ulaşılması ve bireylerin temel yeterlilik kazanması ve yine bireylerin iyi bir kariyer elde etmesi çağımızın en önemli ihtiyacı eğitimle mümkündür.

Bir ülkenin gelişmişlik düzeyini eğitimli ve nitelikli iş gücü varlığı belirler. Çağdaş uygarlık seviyesine ulaşma ve bu seviyeyi aşmanın en önemli unsuru eğitimdir. Çağın gerektirdiği bilgi, beceri ve donanımlarla genç nesilleri geleceğe en iyi şekilde hazırlamak hepimizin sorumluluğudur.”

Son yıllarda ülkemizde her düzeyde eğitim öğretim veren özel eğitim kurumlarının sayısının ve niteliğinin artmasının memnuniyet verici olduğunu ifade eden Vali Civelek, kurulduğu günden bugüne kadar farklı uygulamaları ile dünya standartlarında, çağdaş ve kaliteli eğitime öncülük eden, ulusal ve uluslararası başarılara imza atan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumlarını eğitim camiasına ve ülkemize kazandıran Enver Yücel’i kutladı. Bahçeşehir Kolejinin ilimize, bölgemize, ülkemize hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.Konuşmaların ardından kurdele kesilerek, açılış gerçekleşti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir